Галина ЛИТОВЧЕНКО, головна редакторка “НР”
Так називається проект, який започаткували педагогічний, технічний та учнівський колективи Степанівського ліцею. Ідея належить керівнику закладу Олені Василівні Бабенко. Проект розрахований на 2-3 роки. І буде спрямований на озеленення, облаштування мальовничих природних куточків з допомогою дерев, кущів, квітів.
— Так для учнів початкової ланки буде облаштовано «зелений клас», в якому діти зможуть проводити навчання та позаурочні заходи, — розповіла нам Олена Василівна. — А для старшокласників закладемо «Український куточок», де вже висадили дерева і кущі, притаманні нашому краю. Дуже багато висаджуємо хвойних дерев — ялини, сосни, ялівець, плануємо з часом посадити цілий хвойний ліс.

— Традиційно добру пам’ять про себе залишають наші випускники, закладаючи на території школи цілі алеї зелених насаджень, — поділилась директорка. — І цьогоріч у рамках започаткованого проекту наші випускники разом із класним керівником Наталією Василівною Костюк розбили алею деревовидних гібіскусів. Їх знайшла і замовила доставку вчитель біології Лідія Сергіївна Труханова. Всіляко допомагала добрій справі і педагог-організатор Зіна Іванівна Молочна. Особливо добре потрудились Єлизавета Ємець, Олександр Липка, Олександр Косенков, Анастасія Аліфанова, Сергій Сальник.




— Можна лишень уявити, яка буде краса навкруг, коли гібіскуси розквітнуть, — радіє Олена Василівна. — До речі, — продовжує вона, — дуже постарались, готуючи місце під дерева, альтанки, клумби, куточки, наші технічні працівники. Адже у цю тривожну пору ми не маємо змоги залучати до роботи дітей, бо ж вони вчаться дистанційно. Тож основну турботу бере на себе техперсонал, за що я дуже вдячна кожному. І зокрема, завгоспу Ользі Григорівні Яценко, яка організовує роботу техперсоналу.
— У закладах освіти немає посади садівника. А насаджень на нашій території ого-го! Тож доглядом, обрізанням дерев, формуванням крон займаються Ольга Григорівна із Лілією Григорівною Зєновою.

Облаштовують екокуточки, викошують траву, вирізають поросль Юрій Григорович Яценко та Віктор Миколайович Мисливець. Практично вони заново впорядкували всі ділянки за сучасними вимогами. Не можу не сказати добрих слів про вихователів та техперсонал нашого дошкільного підрозділу – Ганну Валеріївну Панасенко, Людмилу Іванівну Пантюхову, Наталію Михайлівну Ганзюк. Вони теж мої надійні помічники у втіленні задуманого.

Олена Василівна похвалилась ще однією приємністю. Як відомо, у кінці минулого року міжнародні партнери запропонували освітнім закладам України долучитись до благодійного проекту «Flowers4school», який спрямований на озеленення українських шкіл квітами. У листопаді Степанівський ліцей заповнив заяву на участь й до кінця місяця отримав 500 цибулин тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів.

У грудні на території закладу було висаджено тюльпани, нарциси, лілії, посадковий матеріал яких безкоштовно надали асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Зараз уже милують око тюльпани та нарциси. А влітку своє слово скажуть і лілії.

І керівнику, і педагогічному колективу, і, звісно ж, дітям, дуже вже хочеться спілкуватись очно. Всі чекають перемоги і миру, дякують воїнам, допомагають волонтерам допомагати захисникам. І готуються до нового навчального року. А щоб було безпечно колектив із батьками планують облаштувати повноцінне укриття. Олена Василівна дане питання постійно обговорює на нарадах з колективом, батьківських зборах, звертається за підтримкою до місцевих аграріїв. Ніколи не відмовляє в цьому керівництво товариства «Іванівка». І зокрема В’ячеслав Леонідович Палієнко. Завжди приходить на допомогу і Новоселівський староста Тахір Акбарович Муйдінов.
Колектив закладу планує впоратись із наміченими завданнями до 1 серпня. Щоб уже 1 вересня заклад радо зустрів своїх вихованців для повноцінного навчання.