Під кабінетом лікаря-стоматолога Криничанської центральної лікарні Андрія Олександровича Назаренка черга не вибуває. Навіть у п’ятницю, коли в медзакладі вже майже нікого не має, бо ж короткий робочий день, та й графіки з освітлення вибивають з робочого ритму, у Андрія Олександровича горить світло і кипить робота. І пацієнти чекають на прийом. Бо знають, що лікар приймає до останнього пацієнта, навіть після закінчення свого робочого часу.
У медзакладі лікар Назаренко працює вже шостий рік, щодня з 8.00 до 12.00 год. по живій черзі. Це консультації, огляди, прийом пацієнтів з гострим болем. А після 12-ої години він веде прийом по запису, якщо потрібне тривале лікування.

Народився та виріс Андрій Назаренко в Криничках. Батьки —підприємці, з дитячих років старалися дати сину якомога більше перспектив: дарували різносторонні енциклопедії, книги наукового змісту. Коли його однокласники ганяли у футбол, хлопчина любив усамітнитися і читати, багато читати. Цікавився історичними та сучасними науковими надбаннями. А ще у Андрія був доступ до шкільних книг старшої сестри та чималенької бабусиної бібліотеки, яка була вчителькою.
— Якось так вийшло, — зізнається Андрій Олександрович, — що моя мрія бути лікарем ще з дитинства так і не змінилася. А вдома не було навіть мови про якусь іншу професію.
Тому після школи Андрій, як і планував, вступив до Дніпровського державного медичного університету. Успішно закінчив його у 2018 році за спеціалізацією «Лікар-стоматолог». Після вузу повернувся у своє рідне селище.
За п’ять років роботи у Криничанській лікарні молодий спеціаліст пройшов неабияку практичну школу. Його відмінні теоретичні знання і набуті практичні навички дали можливість напрацювати чимало постійних вдячних пацієнтів, які, побувавши у Андрія Олександровича одного разу, до нього ж і повертаються. Саме це є показником і найвищим балом роботи для лікаря-стоматолога.

Андрій Олександрович займається лікуванням зубів, пломбуванням, лікуванням карієсу, реставрацією, ендодотією (лікуванням каналів), нарощуванням на штифт. Лікар видаляє хворі зуби будь-якої складності. Також він проводить протезування. Пропонує пацієнтам коронки різного рівня складності і, як кажуть, на будь-який смак. Це і звичайні литі, і металокераміка чи безметалокераміка за потреби, знімні акрилові протези, або нейлонові-м’які. Про лікаря-стоматолога Назаренка можна сміливо сказати, що він виконує усі види стоматологічних робіт будь-якого ступеня складності. Окрім вирівнювання зубів брекетами та імплантації. Медик також не займається лікуванням стоматологічних проблем у дітей. Бо там своя специфіка, і цим мають займатися профільні спеціалісти, переконаний фахівець.
Кабінет Андрія працює виключно завдяки створеним належним умовам з боку керівництва поліклініки.
— Я спілкуюся з багатьма своїми колегами, друзями по вузу. І, повірте, більшості доводиться трудитися буквально на пустому місці, де нічого немає, і нічого не світить, — ділиться Андрій Олександрович. І додає: — А мені пощастило і з керівництвом, і з кабінетом. Тому маю сенс вкладати і сили, і кошти, і знання у цей кабінет.
До речі, лікар поділився приємністю: восени 2025 року медзаклад зробив ремонт в його кабінеті, обновив меблі. І тепер кабінет лікаря-стоматолога має сучасний приємний вигляд. Не те, що раніше, коли старі стіни тільки відлякували.
У повсякденній роботі лікарю Назаренку повсякчас допомагають сучасні технології, які у нього постійно під рукою. Це рентген із візіографом, зарядна станція для автономної роботи, сучасний ультразвук для чистки зубів, ендомотор для лікування кореневих каналів, бінокуляри, щоб мати збільшення робочого поля, хірургічний безтіньовий налобний освітлювач, щоб бачити найменші деталі і безліч інших дрібниць, що дозволяє лікувати зуби, які до цього тільки видалялись.
— Сучасні композити творять дива в цьому плані, — зізнається медфахівець. І додає: — Питання тільки в бажанні пацієнта і витраченому часі.

У день лікарю доводиться приймати різну кількість пацієнтів. Буває 5-6, а буває доводиться по 20-25 чоловік обслуговувати. Тож і не дивно, що більшу частину життя, як він сам зізнається — майже 95%, займає робота.
Після нелегкого трудового дня Андрій поспішає додому, до своєї родини у місто Кам’янське. На нього чекають дружина і малесенька донечка, якій всього 2,7 рочки. Вільного часу у Андрія Олександровича майже немає. А якщо випадають такі моменти, то він залюбки проводить їх у колі рідних йому людей. Найкращим відпочинком для чоловіка є гра в шахи і найулюбленіше ще з дитинства заняття — читання художньої та сучасної професійної літератури.
Адже, щоб завжди бути «на плаву», потрібно йти в ногу з часом. А по можливості навіть трохи випереджати його, переконаний лікар Назаренко. Бо тільки тоді можна чогось досягти і в житті, і в професії.
За 5 років роботи Андрій допоміг багатьом землякам. А скільком ще він подарує впевненість, радість завдяки фірмовій усмішці від Назаренка.
Усміхайтесь, вам це личить. Лікар постарався.
Олена МУШИК, “Нові рубежі”