Напередодні 40-х роковин Чорнобильської катастрофи біля пам’ятного знака чорнобильцям-ліквідаторам у Криничках зібралися ліквідатори, лави яких, на жаль, рідіють з кожним роком, представники установ, трудових колективів, громадськість.

До присутніх звернулись Криничанський селищний голова Юрій Балюк, голова Криничанської ГО «Союз Чорнобиль України», безпосередній учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Юрій Пархоменко та його заступник Віктор Мініч.

“Через чотири десятиліття ці події набувають нового, особливо тривожного звучання. Сьогодні, коли Україна знову переживає важкі випробування війною, пам’ять про Чорнобиль набуває ще глибшого і тривожнішого змісту, — наголосив Криничанський селищний голова Юрій Балюк. — Збройна агресія росії проти України принесла нові загрози — не лише людським життям і містам, а й об’єктам критичної інфраструктури, зокрема ядерної енергетики. Світ уже став свідком безпрецедентних ризиків, пов’язаних із захопленням і обстрілами атомних об’єктів, серед яких і Запорізька атомна електростанція. Ці події переконливо засвідчують: у ядерну епоху війна несе загрозу, що не має кордонів”.
“У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю жертв Чорнобильської катастрофи і висловлюємо глибоку шану усім ліквідаторам, чий героїзм, самопожертва і професійна відданість стали прикладом справжнього служіння людству”, — зазначив керівник громадської організації Юрій Пархоменко.


Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були відзначені іменними Подяками Криничанського селищного голови, Почесними грамотами та Подяками Всеукраїнської ГО «Союз Чорнобиль України». Серед них Юрій Валентинович Пархоменко, Віктор Петрович Мініч, Василь Григорович Лободюк, Андрій Володимирович Сардак, Володимир Анатолійович Говоруха, Олександр Володимирович Високопоясний, Михайло Зіновійович Ковальський, Володимир Ілліч Лобуренко, Анатолій Силович Білоус, Анатолій Іванович Варивода, Володимир Ігоревич Коваль, Володимир Григорович Брик, Володимир Анатолійович Гніданик, Іван Антонович Лукач, Юрій Петрович Сидоренко, Олександр Миколайович Бігун, Магомед Сайпутдінович Сурхаєв. Андрія Володимировича Сардака відзначено медаллю «Мужність, Гідність, Честь».




У свою чергу чорнобильці подякували за плідну співпрацю та відзначили людей доброї волі, які постійно надають посильну допомогу чорнобильцям-ліквідаторам. Серед них Криничанський селищний голова Юрій Балюк, керівник 65-ої ДПРЧ ГУ ДСНС у селищі Кринички Сергій Павлишен, депутат Криничанської селищної ради, підприємець Муртуз Алієв. А також спонсори — Сергій Цвілий та Віктор Мирошниченко.

Хвилиною мовчання і квітами вшанували пам’ять тих, хто поклав свої життя та здоров’я заради спа-сіння людства. Школярі випустили в небо повітряні кульки — символи душ усіх, хто вже не з нами.

Насамкінець за традицією, що склалася роками, зробили спільне фото на пам’ять. Адже ця скорботна дата є не лише днем пам’яті, а й днем усвідомлення спільної відповідальності за безпечне майбутнє. Безпека не дається раз і назавжди — її щоденно утверджують знанням, єдністю і відповідальністю.
Олена МУШИК, фото авторки