З березня 2026 року у Криничанській центральній лікарні — новий керівник. Це Тетяна Миколаївна Мирошниченко, лікар вищої категорії. Родом вона з Дніпра. Про нові перспективи у роботі лікарні, про саму директорку КП «Комунальне некомерційне підприємство «Центральна лікарня» Криничанської селищної ради», а також про державну програму Скрінінг Здоров’я 40+ — наша розмова з Тетяною Миколаївною.

— Тетяно Миколаївно, як ви прийшли у медицину?
— У медицину прийшла не випадково, про це мріяла ще з 4-х років. Моя бабуся працювала фельдшеркою, часто брала мене з собою на роботу. А мій дядько Євген Прокопович Варун, на жаль, уже покійний, зробив великий внесок у розвиток медицини регіону та України — він був першим дитячим анестезіологом Дніпропетровської області. Тож батьки ще з дитинства підтримували мій вибір. Тому після школи я спочатку вступила до Дніпропетровського медичного училища. Потім 10 років трудилася медичною сестрою у колишній 56-ій медсанчастині (МСЧ-56) у Дніпрі, яка зараз функціонує як «Університетська лікарня» ДДМУ.
Працюючи медсестрою, паралельно навчалася у Дніпропетровській медичній академії, нині Дніпропетровський медичний університет. З 2006-го року працюю лікарем. За фахом я — лікар-акушер-гінеколог. Донька Альона теж обрала медицину — навчається у Дніпропетровському медичному університеті. Мріє бути дитячим хірургом. А старший син Євген — за фахом юрист.
— І як же вам після Дніпра Кринички?
— У житті я дотримуюсь такого принципу: спеціальність лікаря — це не «вивчився колись». Справжній лікар має навчатися постійно. Не боятися труднощів і викликів долі. Тому, коли голова Криничанської територіальної громади Юрій Володимирович Балюк запропонував мені очолити центральний медичний заклад, я погодилася. Спочатку приїхала в Кринички, де мені, до речі, дуже сподобалося. Скрізь порядок, чисто і прибрано. Гарні дороги. Видно, що тут піклуються про людей.
А у спілкуванні з Юрієм Володимировичем побачила, що він — людина слова, відповідальний і водночас вимогливий. Як до себе, так і до інших. Він піклується і переживає про здоров’я населення.
Колектив лікарні теж зустрів мене привітно. На сьогодні у мене вже є дві помічниці — заступник директора з економічних питань Альона Анатоліївна Кошелєва та заступник директора з медсестринства Тетяна Анатоліївна Солонина. Буквально у всіх питаннях я можу на них покластися.
— А як Ви добираєтесь на роботу щодня?
— Я сама за кермом. На дорогу витрачаю в середньому 30-40 хвилин. Цей час у мене вже йде на планування, підбиття підсумків чи вирішення поточних питань.

— З якими проблемами в медзакладі довелося зіткнутися відразу? Над чим працюєте вже сьогодні?
— Першочерговою проблемою, до речі, не тільки нашого закладу, є, на жаль, відсутність лікарів. Криничанська центральна лікарня, зокрема, має потребу у таких фахових спеціалістах: терапевти, ЛОР, офтальмолог, хірург, невропатолог, лікар УЗД. Також лікарня потребує ендоскопіста. Бо прикро, що відмінне сучасне ендоскопічне обладнання є, а спеціаліста, який би працював на ньому, не маємо. Також медзакладу потрібні медфахівці середньої ланки.
Та, незважаючи на потреби, заклад працює на повну. Хоч не вистачає лікарів та медсестер, медфахівці лікарні підставляють один одному плече допомоги.
І громада активно долучається до вирішення проблемних питань. Нині йдуть ремонтні роботи на 3-му поверсі поліклініки, у соматичному відділенні. Там все роблять за європейськими стандартами.
Також Криничанський селищний голова нині тримає на контролі питання придбання нового апарату УЗД для кабінету лікаря-гінеколога.

— Про що мрієте? До чого прагнете?
— Хочемо, щоб мешканці Криничок та прилеглих сіл мали у центральній лікарні усе для якісного обстеження і лікування. Щоб вони не їхали за цим у місто, а щоб у недалекому майбутньому місто приїздило в Кринички за сучасними якісними медичними послугами.
До речі, чимало медфахівців у центральній лікарні ведуть прийом пацієнтів і у вихідний — суботу. Чого немає у багатьох інших медзакладах.

— Тетяно Миколаївно, знаємо, що робота лікаря не з легких. А тим більше керівника медзакладу. Як же відпочиваєте від роботи, на що переключаєтесь?
— Така вже специфіка нашої роботи, що навіть переступивши поріг медзакладу після нелегкого робочого дня, лікар не перестає бути лікарем. Але ж відпочивати треба. Аби відволіктися від проблемних питань сьогодення, люблю почитати щось із сучасної літератури, перечитати класику. А найбільше люблю створювати щось своїми руками: вишивати бісером, виготовляти різний декор до свят. Наприклад, на дончине весілля увесь весільний декор був створений моїми руками. Починаючи від весільних фужерів і до чималенької весільної арки. Адже усе мало бути не просто красиво, а передусім наповнене позитивною енергетикою з побажаннями любові, добра, благополуччя. А у кого це вийде якнайкраще, як не у рідної мами для своєї дитини.
На Новорічні та Різдвяні свята увесь декор в домі теж творю сама. Це мене заспокоює і розслабляє. Є у мене ще одна мрія — попрацювати з епоксидною смолою.
— Дякую за цікаву відверту розмову. Тепер знову повернемося до медицини. Тетяно Миколаївно, як ви працюєте над актуальною нині програмою Скрінінг Здоров’я 40+?
— 1 січня 2026 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з партнерами запустили програму Скринінг здоров’я 40+. Вона орієнтована на людей від 40 років і старше. Та передбачає раннє виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем психічного здоров’я. Таку програму ініціювали в Україні вперше — розробивши її за зразками найкращих європейських практик.

Кожна людина віком від 40 років отримає запрошення на скринінг у застосунку Дія — на 30-й день після свого дня народження. Це стосується всіх українців і українок від 40 років і старше. Після прийняття запрошення необхідно замовити Дія.Картку в застосунку або ж використати свою, уже оформлену. За 7 днів на неї надійдуть кошти — 2000 гривень. Їх можна використати тільки для проходження Скринінгу Здоров’я 40+.
Національна програма Скринінг Здоров’я 40+ включає в себе доказовий перелік медичних послуг: анкетування та оцінку індивідуальних ризиків (зокрема серцево-судинних захворювань, ризику цукрового діабету 2 типу та стану психічного здоров’я), фізикальне обстеження та лабораторні дослідження, що показують роботу серця, судин і нирок.
Усе це можна зробити у Криничанській центральній лікарні. Для цього наша лікарня уже придбала дороговартісні реактиви, усе необхідне для проходження обстеження. І вже на сьогодні ми готові прийняти і обстежити 200 бажаючих.
— Тож, якщо людина обрала ваш медичний заклад, які її перші і подальші кроки?
— Щоб скористатися безкоштовним «Скринінгом Здоров’я 40+», розпочніть із перевірки запрошення у застосунку «Дія»» (надходить через 30 днів після дня народження) або зверніться до ЦНАПу. Затим оформіть спеціальну Дія.Картку, отримайте на неї 2000 грн та запишіться на прийом до нашого закладу.

Такі пацієнти у нас приймаються першочергово. Пацієнта 40+ медфахівці проводять персонально для здійснення усіх необхідних маніпуляцій. Тобто людина не сидить в чергах, її по всіх кабінетах проводить медфахівець. І на все в середньому пацієнт витрачає 1 годину свого часу.
Після проходження скринінгу людина отримає індивідуальні рекомендації щодо способу життя та стану здоров’я. Лікар також — у разі потреби — може одразу призначити певні ліки чи націлити на подальше обстеження чи лікування.
Розмову вела Олена МУШИК