Світ не без добрих людей! І незламні українці та українки щодня доводять це власними вчинками. Цього тижня команда волонтерської кухні «Крейзі вумен» отримала у своє розпорядження несподіваний, але такий потрібний сюрприз — бусик для перевезення вантажів. Його придбали голова Затишнянської територіальної громади Володимир Зубарєв та приватний підприємець Павло Шум. Вони передали його волонтерці Наталі Дзюрі.

Для тих, хто знайомий із діяльністю «Крейзі вумен», не секрет: робота тут кипить 24/7. Тонни приготовленої домашньої їжі, консервації та енергетичних наборів по кілька разів на тиждень відправляються на фронт, аби наші захисники відчували тепло рідного дому навіть у найгарячіших точках. Команда також підтримує шпиталі, де відновлюють своє здоров’я наші воїни, відвозять туди вже готову їжу та овочі, фрукти, передають через інші хаби та благодійні фонди. Наталю Дзюру вже знають волонтери далеко за межами України, часто передають гуманітарну допомогу із-за кордону. Досі логістика була справжнім викликом для волонтерок — доводилося шукати транспорт, когось просити, підлаштовуватися під чужі графіки та витрачати дорогоцінний час.
Тепер ця проблема вирішена. Поява власного вантажного мікроавтобуса — це не просто зручність, це можливість доставляти допомогу швидше, більше та вчасно.

Ця історія — яскравий приклад того, як об’єднання зусиль дає реальний результат. Ініціатива голови Затишнянської громади Володимира Зубарєва та меценатська підтримка власника ТОВ «Волинь-Агро» Павла Шума є тим фундаментом, на якому тримається стійкість тилу.
Володимир Миколайович Зубарєв переконаний: у тилу не буває другорядних справ. Він підкреслив, що з перших днів великої війни забезпечення військових і волонтерів автомобільним транспортом, продуктами, фінансами і товарами оборонного призначення — один із головних напрямків роботи Затишнянської територіальної громади. На волонтерську кухню у Світлогірське Володимир Зубарєв постійно передає продукти для приготування їжі із власного господарства.

«Ми бачимо, як невтомно працюють наші жінки, як вони вкладають душу в кожну банку тушонки чи пиріжок. Забезпечити їх транспортом — це найменше, що ми могли зробити, аби підтримати цей неймовірний рух», — зазначають благодійники.
Нагадаємо, що Павло Миколайович Шум постійно надає посильну допомогу Збройним силам. Перше авто на потреби фронту придбав 25 лютого 2022 року. Всього з початку повномасштабного вторгнення він закупив, переобладнав і передав захисникам 149 автівок різного класу. Ще понад 100 допоміг іншим благодійникам придбати, відремонтувати і перегнати.
«У мене також є надійні помічники. Хочу окремо згадати Максима Станіславовича Сіліна. Це людина з великої літери, він шукає, купує для нас автівки в Європі, Англії, перевіряє і доставляє в Україну. Понад 50 авто ми придбали саме з його допомогою», — розповідає Павло Шум.
А крім цього, на потреби ЗСУ він передав велику кількість тепловізорів, аптечок, бронежилетів, продуктів харчування. Нині ж вирішує ще одне питання – шукає перевізника, щоб доставити в Україну 33 палети з дитячим харчуванням для дитбудинків.
Приймаючи ключі від автівки, волонтерка Наталя Дзюра не стримувала емоцій. Для команди «Крейзі вумен» цей бус став символом віри у їхню справу.

«Ці хлопці сьогодні — також мої герої. 4 роки ми працювали, починаючи з третього дня повномасштабного вторгнення, допомогали нашим захисникам. Ми нагодували майже 6 млн наших захисників і захисниць, — розповідає пані Наталя. — Як тільки не викручувалися. У моєму дворі вже стільки років діють справжній гуманітарний хаб і польова кухня. У нас дійсно велика команда не тільки з криничанських сіл, а й з навколишніх територіальних громад. Світлогірські дівчата готують їжу у мене вдома (нам для цього діла наші помічники навіть піч у дворі змурували із літньою кухнею). Сюди звозять вже готову їжу і з Семенівки, Дружби, Червоноіванівки та ін. Наші фермери та підприємці допомагають крупами, борошном, цукром олією, овочами, фруктами, м’ясом. Я багато знімаю на відео та ділюся усим на своїй сторінці у соцмережах. Там же і кошти «випрошую» на все це. А коли хлопці побачили, що одного разу довелося навіть на бричці їхати, то вирішили придбати для нас ось цей мікроавтобус Рено. Тож кажу на всю країну. Дорогі наші волонтери, вся наша команда криничанська, хто плете сітки, хто куховарить, хто в’яже шкарпетки, килимки! Звертайтеся — обов’язково допоможемо щось перевезти, доставити. Тільки солярка ваша».
Як зазначив Павло Шум, автомобіль спочатку перебрали на станції технічного обслуговування, підготували до експлуатації за сприяння Дмитра Корчицького, Степана Харатіна, Миколи Данилюка, Олександра Киричка. Доставку автомобіля забезпечив Юрій Іванович Панасюк. Оскільки бус гнали із Волинської області, то працівники ТОВ «Волинь-Агро» Олександр Свиридюк, Іван Новосад, Павло Дорошук, Юрій Панасюк завантажили його ще й продуктами харчування.

А Наталя Дзюра зазначила, що вона на переправі коней не міняє, тож кермувати мікроавтобусом надалі будуть її незмінні помічники – Руслан Жуй і Олександр Колдін.


«Тепер ми будемо ще мобільнішими. З власним транспортом у нас автоматично вирішилося багато проблем. А Павлу Шуму і Володимиру Зубарєву хочу побажати побільше здоров’я. Я знаю, що вони роблять багато добра і мало розповідають про це. Щиро радію, що маю таких благодійників, і пишаюся ними. Якби побільше було таких людей, то вже б швидше була і перемога!» — наголосила Наталя Дзюра.
Наталя ДОЛГІХ