Криничанська громада долучилася до реалізації проєкту «Стійкість громад: розвиток психологічної резильєнтності для жінок та дітей», який тривав з грудня 2025 по березень 2026 року. Від громади участь у проєкті взяли 2 амбасадорки, представниці Аулівського старостату — Анна Полюшко і Тетяна Косаревська. До речі, обидві жінки — вимушені переселенки, які проживають в Аулах ще з 2022 року і беруть активну участь у життєдіяльності місцевої громади.


У межах проєкту протягом кількох місяців в Аулівському селищному Будинку культури проходили зустрічі, спрямовані на розвиток емоційної стійкості, підтримку, формування безпечного середовища та зміцнення внутрішніх ресурсів. Учасниці мали змогу працювати зі своїми переживаннями, отримувати підтримку та ділитися власними пережитими моментами.

Особливо цінним став досвід амбасадорок Анни і Тетяни, які не лише проводили зустрічі, а й стали точками опори для учасниць у громаді. Варто зазначити, що під час зустрічей дівчата застосовували різні прийоми і техніки роботи з аудиторією, зокрема кавотерапію, кінцугі.





Завдяки цьому розвивали не тільки творчі навички серед учасників, а й намагалися стабілізувати емоційно. Наприклад, кінцугі — це давня японська техніка реставрації розбитої кераміки, коли тріщини закладають спеціальним лаком, змішаним із золотим чи срібним порошком. Тож під час однієї із зустрічей розбиті тарілочки знову склеювали докупи, прикрашали дефекти з таким підходом, аби підтвердити, що шрами додають предмету, як і кожній людині, краси, історії, унікальності, а часом і відродження.

«За цей час ми охопили 60 учасників і учасниць — 30 жінок та 30 дітей, і побачили реальні зміни: зросла відкритість і довіра між учасницями зустрічей, сформувалося відчуття спільноти та взаємопідтримки. Жінки стали більш впевненими у собі та своїх рішеннях. А діти отримали безпечний простір для розвитку та самовираження», — розповіла Анна Полюшко.


У березні у місті Дніпро відбулася підсумкова конференція, де представниці громади презентували результати роботи, поділилися історіями змін, а ще — отримали нові ідеї для подальшого розвитку.

«Ми вдячні організаторам проєкту ГО «Два береги» за можливість стати частиною цієї ініціативи та зробити ще один крок до зміцнення нашої громади. Сподіваємося на продовження співпраці та реалізацію нових спільних проєктів!» — зазначила пані Анна.
Наталя ДОЛГІХ