Довгий час День молоді в Україні святкували наприкінці червня. Така традиція склалась ще з радянської доби. Зокрема, в Росії і досі відзначають День молоді 27 червня. Після російської агресії 2014 року і з бажанням інтегруватися у європейську родину в Україні постало питання перенесення свята на іншу дату. 28 липня 2021 року президент Володимир Зеленський з урахуванням ініціативи молодіжних рухів і організацій України підписав указ № 333/2021 про перенесення Дня молоді на 12 серпня, коли відзначають Міжнародний день молоді.
Цьогорік свято припало на суботу. Цікаво його відзначили у селі Світлогірському Криничанської селищної ради. Завідуюча Світлогірським сільським будинком культури Алла Бондаренко організувала світлогірську молодь на відзначення свята по-особливому.

І хоч дехто вважає, що нинішня молодь інфантильна, безвідповідальна, більшість переконана, що сучасні юнаки і дівчата перевершують попереднє покоління. І в цьому можна було переконатись саме 12 серпня. Світлогірці зранку піснею і танцем привітала своїх ровесників, усіх, хто молодий душею. А особливо тих, хто нині боронить нашу Україну.

А ще вони разом з Аллою Андріївною зібралися по обіді. І до 19.00 вечора встигли не мало. Відварили 40 кг картоплі — 8 п’ятилітрових відер. Приготували 6 відер (30 літрів) плову. 64 баночки рисової каші з м’ясом для наших хлопчиків-захисників.





А Ірина Миколаївна Сучкова цілий день поралася з млинцями. Напекла їх 250 штук. Разом з дівчатками, учасницями їхнього танцювального колективу, начинили їх домашнім сиром та гарненько закрутили конвертиками. Під керівництвом Алли Андріївни юні світлогірці ще приготували близько 15 кг енергетичних батончиків.





Втомлені, але щасливі, Аліна Ананян, Наталі Зікрач, Ольга Бублик, Оксана та Олена Скідіни, Ліза Буток, Владислава Будилдіна отримали насолоду від зробленого. А найбільшу приємність отримали від того, що їхню творчу і кухонну роботу одним із перших (у Фейсбуці) оцінив їхній односелець — Василь Єсіпов, який нині служить у лавах ЗСУ.
Олена МУШИК, журналістка “НР”