Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня

У ПТУ № 71 виховують справжніх хліборобів і захисників України

Галина ЛИТОВЧЕНКО, головна редакторка “НР”

Нещодавно у ПТУ №71 відбулись урочистості з нагоди чергового випуску спеціалістів. Цього року заклад випустив 22 юнаки, які здобули професію слюсаря-ремонтника, тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (кат. А1, А2, В1), водія автотранспортних засобів (кат. С). Ще 15 юнаків отримали спеціальність тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (кат. А1), водія автотранспортних засобів (кат. С). Професію секретаря керівника, обліковця з реєстрації бухгалтерських даних освоїли 22 здобувачі освіти, а обліковця з реєстрації бухгалтерських даних — 16.

У 2023 році путівку у самостійне трудове життя отримали 75 юнаків і дівчат. Урочистості почались із сумного — загально-національної хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні.

Своє життя за свободу і незалежність України віддали і 20 випускників училища.

Це Олег Іванович Клим, Сергій Вікторович Ковальчук, Олександр Валерійович Піскіжов, Володимир Олександрович Курищенко, Дмитро Олегович Глушко, Артем Олександрович Ступак, Руслан Олександрович Замчин, Віктор Іванович Немір, Володимир Сергійович Пелехань, Володимир Іванович Похил, Євгеній Вікторович Кіщенко, Олександр Миколайович Кузьмінчук, Володимир Вікторович Годенюк, Микола Вікторович Прядка, Валерій Іванович Кривошея, Михайло Олександрович Кухлівський, Віталій Володимирович Вакаренко, Павло Петрович Збаразький, Сергій Анатолійович Леонтьєв, Володимир Вікторович Коновченко.

Ці люди, отримавши колись у стінах училища справжню чоловічу професію, могли б сіяти хліб, виховувати дітей, творити красу на землі. Натомість їм випало захищати нас і віддати своє життя за те, щоб ми могли жити. Рідні багатьох з них були присутні того дня на святі. Їм вклонялись низько, дарували квіти і подяки за синів-захисників.

І на сьогодні у лавах Збройних сил України є здобувачі освіти училища, які призупинили навчання, щоб нести службу. Це Андрій Вікторович Подлєсний, Павло Михайлович Дибчук, Віктор Олегович Фурсов, Вадим Сергійович Радченко, Анастасія Юріївна Кунашна.

Колектив училища пишається своїми вихованцями. Постійно цікавиться їхніми потребами і допомагає всім, чим може.

Цьогорічних випускників із вагомою подією у їх житті привітала керівник закладу Олена Бабіченко. Кращим із кращих у навчанні, спорті, громадському житті закладу Божедарівської громади Олена Петрівна вручила грамоти і подяки. Зокрема, їх одержали Микола Кочергін, Ольга Збаразька, Володимир Пачкай,  Артем Жовтий, Єгор Харченко, Оксана Соловйова, Дмитро Пігалєв, Сергій Кукленко, Максим Литвиненко, Олександр Нестеренко, Вікторія Баленко, Анжела Зейферлін, Сергій Цимбал, Олександр Катіба, Олена Росіна, Дмитро Шаповал, Анастасія Шевченко, Артем Гергуш, Єгор Кравцов, Ярослав Зубко, Катерина та Наталя Богдан, Іван Корольчук та багато-багато інших вихованців.

Відзначила Олена Петрівна грамотами і подяками і своїх колег — педагогів, майстрів, вихователів. Це Тетяна Євгенівна Зінюк, Віталій Григорович Олефір, Олександр Геннадійович Курілов, Олександр Анатолійович Карабаш, Алла Ігорівна Цибулько, Віктор Миколайович Половий, Марина Федорівна Неставальська, Сергій Леонідович Щербина та інші. Серед відзначених і Тетяна Митрофанівна Оніщенко, яка 42 роки свого життя віддала роботі в училищі. Ветеран сердечно привітала цьогорічних випускників, побажала їм щасливого, успішного, самостійного шляху.

Від імені голови Кам’янської райдержадміністрації Олега Гапіча, всіх сільгосптоваровиробників сільськогосподарські кадри сердечно поздоровив голова Кам’янської районної профспілкової організації працівників агро-промислового комплексу,  заслужений працівник сільського господарства України Віктор Стрельцов. Він подякував колективу училища за виховання надійної зміни хліборобів Криничанського краю, які у ці непрості часи російської агресії і батьківщину захищають, і хліб сіють та збирають, продовжуючи славні традиції своїх дідів та батьків.

Мабуть, не знайдеш  у нашому краї такого агроформування, де б не трудились вихованці професійно-технічного училища. Особливо, зазначила керівник ПТУ Олена Бабіченко, тісні зв’язки у закладу із ТОВ «АФ «Вікторія» (директор Костянтин Петрушевський), ТОВ «Тропік» (Олег Ламекін), ТОВ «Карат Плюс» (Григорій Копайгородський). Григорій Фадійович, наприклад, сам особисто завітав того дня до училища. Він подякував колективу за фахівців-професіоналів, випускників закладу, які нині трудяться у товаристві з повною віддачею, забезпечуючи господарству постійне лідерство серед аграріїв району.

Із визначною подією привітав цьогорічних випускників, побажавши усім присутнім Перемоги, миру, щастя, успіхів у праці Божедарівський селищний голова Володимир Дерко. Він високо оцінив старання колективу у вихованні юної хліборобської зміни, велику волонтерську роботу по допомозі захисникам, яку проводять колектив та вихованці закладу.

Вибрати чесну життєву стежину побажала випускникам і голова батьківського комітету закладу Ганна Дмитрівна Збаразька.

А дитячий хореографічний колектив «Мрія» подарував присутнім чудовий танцювальний номер на мелодію «Ой, у лузі червона калина…»