Нещодавно на адресу редакції прийшов лист від жительки села Дружба Криничанської територіальної громади Ніни Білоножко, яка повідала нам ось таку історію про порятунок життя:
Ні для кого не новина, що медицина для нас проблемна. Особливо зараз під час війни багатьом довелося зіткнутися з грубістю, халатністю, байдужістю медпрацівників. І зокрема, людям похилого віку. А ще часто доводиться чути образливе: «А що ви хотіли у вашому віці?» Але сьогодні я хочу розповісти про жінку з протилежними якостями — справжню, віддану рятівницю, професіонала медичної справи — фельдшера «швидкої медичної допомоги» Валентину Василівну Ніколайчук.
В ніч з 7 на 8 березня стався серцевий напад важкої форми у Івана Васильовича Романченка, 80- річного жителя м. Кам’янське, який приїхав в гості у с.Дружба. Раптово і доволі швидко стан хворого погіршився настільки, що він просто задихався, з’явилися хрипи. Я — відразу за телефон і набрала 103.
Правду кажучи, надії було мало, але, на мій подив, «швидка» прибула за лічені хвилини. І головне сам Бог послав нам цього Ангела-хранителя — рятівницю пані Валентину. Я не можу без захоплення передати вам з якою відданістю, професійністю, бажанням, і головне співчуттям ця жінка надавала першу невідкладну допомогу хворому. Здавалося, що вона віддавала всю себе і робила надможливе. Фактично вона його врятувала. Близько години фельдшерка боролася за життя хворого, незважаючи на його вік і тяжкий стан. Потім швидкою відвезли у 8 лікарню м. Кам’янське у кардіологічне відділення.
В реанімаційному відділенні лікар сказав: «Пацієнт залишився живим завдяки вчасній і професійній допомозі вашого фельдшера з швидкої». І дякуючи саме Валентині сталося диво, адже зіграли вирішальну роль лічені хвилини. Ми не знаємо, що буде далі, на те воля Божа, але «швидка» зробила все можливе на всі 200%.
Я хочу, щоб про цей випадок знали всі. Я вклоняюся цій жінці і щиро дякую тисячу разів. І бажаю їй міцного здоров’я, сімейного благополуччя, достатку, успіхів в її нелегкій, відповідальній, але такій необхідній справі. Усіх благ вам і мирного неба, прийміть наш земний уклін, щиру подяку і найкращі побажання. Ви на них заслуговуєте.
З глибокою повагою Ніна Білоножко, с. Дружба