Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Неділя, 14 Червня
icon clock08.03.2023
icon eye7864
Опитування НР

День української жінки чи 8 Березня?

Опитування «НР»

В Україні можуть скасувати святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Депутати подали відповідний законопроєкт на розгляд до Верховної Ради. Вони запропонували змінити цю дату, проте остаточно такий закон ще не прийняли.

Як альтернативу у Раді пропонують відзначати 25 лютого День української жінки. Крім того було ще два варіанти зміни дати: на День матері – у першу неділю травня, або ж зробити святковим День Тараса Шевченка – 9 березня. Наразі цей закон хочуть ухвалити «на майбутнє», адже під час війни державні свята все одно скасовані.

З цього приводу ми провели опитування, як до цього ставляться жителі Криничанщини.

Інна ВЛАСЕНКО, адміністратор відділу ЦНАП Аулівського старостинського округу:

— Cправа в тому, що 25 лютого — це день народження Лесі Українки. Жінки, котра втілює всю українську жіночність по-справжньому. Жіночність – це енергія, яка робить жінку унікальною. Виражається вона в душевній доброті, ніжності, розвиненій емпатії (вмінні співпереживати і здатності поставити себе на місце іншої людини), чуйності, ніжності, любові до себе і близьких.

Багатьом жінкам буде незвично переносити жіноче свято, яке стільки років відзначалось саме 8 березня.

Варто насамперед зрозуміти, чому це пропонується. Слід відштовхуватися від того, що саме радянська окупаційна влада запровадила 8 березня як День жінок. Зараз ми на всіх рівнях відокремлюємось від тієї огидної імперії, котра завжди не давала нам жити вільно та незалежно.

Українська жінка — це про незламність, любов, тепло, турботу та красу. А російська — «нарожает еще»…

Ліна ЩЕРБИНА, директор Гуляйпільського Будинку культури:

— Згодна перенести дату, але мені більше подобається святкувати весною. Тим більше 24 лютого тепер буде з нами назавжди як трагічна дата. Як на рахунок 1 березня?

Ольга ЛИТВИНЕНКО, Адамівський староста:

— Жінку завжди порівнювали з весною, квітами, а тут 25 лютого, на наступний день після 24 – дня початку нападу росіян. Не вважаю це правильним.

Леонід ОДРИНСЬКИЙ, працюючий пенсіонер, с.Маломихайлівка:

— Для мене особисто до списку жіночих свят додасться іще одне. Тепер 25 лютого будемо святкувати День української жінки. 27 лютого — День народження у моєї дружини Ніни. Ну і само собою святкуватимемо 8 Березня. Бо це Міжнародний жіночий день. Відтепер просто квітів купуватиму більше.

Оксана КОСТЮК, директор КП «Добробут», сел.Кринички:

 — Ще одне свято для жінок – це ок! Жінки готові прийняти будь-яку дату, і слава Богу, українська земля народила багато прекрасних жінок – Ліну Костенко, Соломію Крушельницьку, Марію Заньковецьку… Але святкувати вже наступного дня після 24-го, як на мене, це не дуже коректно. І чому б не лишити 8 березня? Це історична дата, яка бере своє коріння у Нью-Йорку!

Валентина ШАРА, домогосподарка, с.Чернече:

— Кому хочеться, нехай святкує 25 лютого. А кому комфортно і звично 8 березня — то нехай буде так! І думаю, що Леся Українка тут не особливо вплине на рішення.

Олексій ГОВОРУХА, електро-слюсар підстанції «Дніпровська-750», с.Биково:

— 8 Березня — це Міжнародний жіночий день. Свято Весни, Краси, Жіноцтва. Зрозуміло, що чоловіки мають вшановувати своїх жінок і дарувати їм квіти не тільки в цей день. Але відзначати День української жінки уже наступного дня після 24 лютого… Це не для мене.

Світлана ЯРОШЕНКО, секретар відділу освіти, культури, молоді та спорту Криничанської селищної ради:

— 8 березня – Міжнародний жіночий день і відзначається в багатьох країнах світу. Жінки боролися за свої права навчатися, голосувати, працювати і отримувати достойну оплату. До чого тут день народження Лесі Українки? Якщо вже так, то День української жінки (25 лютого) просто має бути сам по собі. А не замість іншого свята Весни, Краси, Жінок — 8 Березня.

Анастасія МАЛАШОК, мама трьох дітей, дружина військово-службовця, який боронить Бахмут, сел. Кринички:

— Чесно кажучи, зараз мене не дуже хвилює, на коли буде перенесене святкування жіночого дня. Для мене найголовніше, аби скоріше закінчилася війна нашою перемогою і мій коханий чоловік повернувся додому, до сім’ї. Ось тоді для мене кожен день буде святом. З посмішками, спокоєм, ніжними словами і квітами…

Підготувала Олена МУШИК