Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня
icon clock05.06.2023
icon eye69
ВІЙНА

17 хлопчиків та дівчаток загинуло від ударів ворога на Дніпропетровщині

У Дніпрі пам’ять загиблих від російських обстрілів хлопчиків та дівчаток вшанували акцією «Голоси дітей». Біля багатоповерхівки, понівеченої ворожою ракетою, зібралися віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук, начальник ОВА Сергій Лисак, голова облради Микола Лукашук. А ще – міська влада, військові, рятувальники. На гілках дерев вони розвісили дзвіночки. Їх гомін – то символ голосів, які ми ніколи більше не почуємо.

«485 життів українських дітей забрала війна. Сьогодні ми біля дніпровської багатоповерхівки. Це одне з місць, де обірвалися долі хлопчиків та дівчаток. В пам’ять про кожну безневинну душу тепер тут гомонітимуть дзвіночки. Тут, а ще – по всій країні, у кожному регіоні. Це ініціатива першої леді Олени Зеленської», – сказав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Він додав, що ворожі удари в області скалічили 70 дітей. Ще 17 – загинули. Шестеро з них – у дніпровській багатоповерхівці, куди в січні поцілила ракета. 

«Я мешканка сусіднього будинку. Коли влучила ця ракета, всі знаходилися вдома. Було страшно. Дуже. Це така трагедія. Досі не знаю, як таке можна пережити», – поділилася дніпрянка Марина.

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок війни. Окрім загиблих, 1005 хлопчиків та дівчаток ворог поранив, 389 – зникли безвісти. Точні цифри нині встановити неможливо, адже у деяких містах та селах ще тривають бойові дії, деякі – окуповані.