Ранок 24 лютого 2022 року змінив свідомість кожного, та і життя в цілому, на 360 градусів. З цієї жахливої дати почався новий відлік та новий відбір… Люди піднялися на захист нашої країни. Чоловіки та жінки, взявши до рук зброю, пішли захищати Україну від клятого ворога. Ті, хто залишилися в тилу, почали організовувати свої “фронти”: хтось виготовляв бронежилети та шив амуніцію; хтось закуповував дрони та автомобілі; хтось забезпечував харчуванням. Усі об’єдналися заради спільної мети — ПЕРЕМОГИ.
Про нашу «країну волонтерів» можна писати цілі томи. Та сьогодні мова піде про «Кухонні війська», що тримають фронт, із сіл: Маломихайлівка, Березнуватівка, Новокалинівка. Цю невтомну та незламну команду щирих патріотів об’єднала тендітна, на перший погляд, жінка — Олена Козленко, яку бійці між собою з любов’ю називають «мама Лєна» або «наша тьотя Лєночка».

У переддень Нового року пишу слова вдячності «Кухонним військам» на прохання наших захисників, які щиро дякують за турботу та підтримку. Було декілька варіантів подяки, але остаточно вирішили, що потрібно написати про безмежну вдячність до бренду “Кухонні війська” в їхню рідну районну газету.

Щоразу, коли ми привозимо на передові та у шпиталі подаруночки, то хлопці говорять, що чекали. Адже справа не в тому, що у них взагалі немає харчування, а в тому, що коли відрізаєш шматочок домашнього сала та кладеш його на хліб, який пахне домом, то немає нічого кращого!

Коли пиріжки, як «у бабусі» чи капусняк «як у мами». Коли дитячі малюнки прикрашають бліндаж чи автівки та танки. Коли оберіг на бронежилеті чи аптечці. Коли в’язані шкарпетки зігрівають не лише тіло, а і душу. Це все неймовірно мотивує та підіймає бойовий дух!


9 бригад та понад 40 підрозділів взяли під свої ангельські крила наші «Кухонні війська». Ці люди не рахуються ні з часом, ні з силами, ані з власними коштами. Говорять, що зараз головне — допомагати хлопцям, а все інше — потім.





З березня 2022-го щотижня команда Олени Козленко відправляє на фронт гостинці «з дому»: смачну домашню випічку, перші та другі страви, салати, напої, мед, консервацію, сало, м’ясо, фрукти, овочі, тушкованку.



Постійно надсилають нашим бійцям спідню білизну, шкарпетки, термобілизну, військову форму та взуття, газові балони та горілки, перчатки, бушлати, гумові чоботи, дощовики, намети, каремати, спальні мішки, ковдри, флісові військові кофти.

А ще захисники отримали від «Кухонних військ» генератор 7 кВт, 2 автомобілі-позашляховики, 2 тепловізори, прилад нічного бачення, понад 10 буржуйок, 1500 л дизельного палива та багато іншого.


Можна ще писати та писати про цих найкращих людей України. Криничанщина має пишатися кожним із «Кухонних військ». Адже навіть діти передають кошти зі своїх скарбничок на придбання амуніції та буржуйок. І це дуже приємно, адже означає, що діти діють за покликом серця та за прикладом своїх батьків. А ТМ «Від Кириловича» заслуговує найвищої пошани та наслідування.





Тож, завершуючи публікацію, щиро дякую та низько вклоняюся цим надлюдям за їхній внесок у ПЕРЕМОГУ! Від імені ЗАХИСНИКІВ вітаю вас із різдвяними та новорічними святами. Божого благословення у вашій справі та многая літа у мирній квітучій Україні, яку ми розбудуємо, дякуючи таким, як ви.

ДО ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ! СЛАВА НАШИМ ЗАХИСНИКАМ!
Олеся КУЗЬМЕНКО, керівник ГО «БФ «Чужих дітей не буває!» за дорученням бійців 60, 74, 93, 25, 24, 110, 118, 54, 53 бригад