Наталя ДОЛГІХ, журналістка “НР”
Напередодні Нового року у Кринички із благодійним ярмарком на підтримку ЗСУ завітали наші сусіди із Солонянської громади. Ця активна і весела компанія приїхала із села Бурезнуватівка, що поряд із Маломихайлівкою. На продаж дівчата привезли солоні і солодкі страви. Асортимент потішив навіть затятих гурманів: пиріжки з різними начинками, біляші, бургери, піца і навіть суші. А на десерт — різноманітні тістечка: кейк-попси, панакота, чизкейки, тірамісу, кекси, безе. Незважаючи на погодні умови, торгівля йшла жваво. Тож ми вирішили познайомитися із дівчатами поближче і розпитати про їхню волонтерську діяльність.
Як розповіла нам вчителька Березнуватівського закладу освіти Ірина Березовська, все почалося з того, що влітку під час відпустки вона разом із колегою Єлизаветою Журавльовою організували перший ярмарок у своєму селі.

«Ми вирішили, що треба діяти, — говорить пані Ірина. — Літня пора, часу маємо більше. Тож розвернули активну діяльність спочатку в Березнуватівці. До нас одразу ж приєдналися місцеві мешканки: Анна Дзяба, Лариса Куктенко, Аліна Ізотова, Анастасія Зайченко, Катерина та Любов Хоменко, Яна Борщ, Інна Бортнік, Юна Бойко. Варили-випікали і продавали».
Справа пішла дуже добре. Побачивши, що таким чином можна зібрати гроші для підтримки українських захисників, вирішили розширити географію і поїхали ярмаркувати по всіх громадах колишнього Солонянського району. Крім смаколиків, торгують і декоративними виробами, зробленими власноруч – оберегами, прикрасами і все це з повітряними кульками, цукерками.

«Люди, коли чують, що це на ЗСУ, охоче купують, — продовжує Ірина Березовська. — Ось і цього разу в Криничках ми не погано спродалися. Правда, планували ще й шашлики та багато іншого, але погода і відсутність електроенергії нам трошки завадили. У п’ятницю на ринок приїжджає багато людей. Але цього разу не працювали банкомати і зняти гроші було неможливо. Проте результат все одно є — за три години ми назбирали понад 11 тисяч гривень, за що дуже вдячні жителям криничанської громади. А все, що залишилося, продали в суботу у себе в Березнуватівці і ще наторгували близько 8 тисяч гривень».

Зароблені гроші березнуватівські волонтери витрачають на потреби захисників України. Ще з 2014-го року співпрацюють із солонянською волонтеркою Надією Василівною Нечердою із Святовасилівки. Через неї і передають усе військовим. Влітку з перших ярмаркових коштів закуповували футболки, засоби гігієни. Потім вирішили складати гроші, щоб купувати щось об’ємніше, значиміше. Так, з останнього закупили велику партію карематів, 35 пар утеплених гумових чобіт і навіть бензиновий генератор. Нині ж збирають кошти на придбання бензопил. Оскільки почалися холоди, потреба в них значно зросла.

«Знаєте, що ми помітили? Що чим менший населений пункт — тим активніші і привітніші там люди, — зазначила пані Ірина. — Вони ладні останні гроші віддати, аби наблизити перемогу. І найбільше грошей ми збираємо саме у селах. Наприклад, рекордну для нас суму у понад 20 тис. грн за ярмарок зібрали у селі Промінь Святовасилівської територіальної громади. Там населення всього-навсього близько 500 осіб. Село знаходиться далеко від центру громади. Та які привітні там люди. Саме завдяки їм ми і придбали генератор».

Жінки з Березнуватівки зізнаються, що постійно слідкують у соцмережах за криничанськими волонтерами, особливо за командою Наталки Дзюри із Світлогірського, і щиро захоплюються їхньою завзятістю. А ще надихаються на подальшу роботу. Також майже щотижня завантажують авто для відправки на Херсонський напрямок, на Бахмутський. І зупинятися не збираються. У планах ще й розважальна програма намічається. Оскільки Кринички досить недалеко від них, то й бувають вони у нас частіше. Тож чекайте в гості березнуватівських господинь вже із шашликами та розвагами.