Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня

ЩОБ ДІТИ ЗНОВУ НАВЧАЛИСЬ У ШКОЛІ

Галина ЛИТОВЧЕНКО, головна редакторка "НР"
Фото Наталі ДОЛГІХ

Кілька років тому розповідь про введення в дію укриття, певно, була б недоречною. А нині, як не прикро констатувати, виходить, що це радісна подія. Бо після тривалої перерви школярі Катернопільської початкової школи, Биківської гімназії та частково Божедарівського ліцею матимуть змогу з 1 вересня навчатись офлайн.

Це стало можливим завдяки депутатській субвенції депутатів обласної ради Олега Кужмана та Анатолія Кукси, при співфінансуванні Божедарівської селищної ради. Великий обсяг роботи виконано колективом початкової школи на чолі з директором Галиною Мамалигою. Активно допомагали і працівники Биківської гімназії, очолювані депутатом селищної ради Мариною Алтуховою. Допомагали і директор місцевого ТОВ «Тропік» Олег Ламекін, керівник громади Володимир Дерко, начальник відділу освіти Руслан Манко.

Наприкінці тижня на подвір’ї початкового закладу зібрались жителі Катернополя, педагоги навчального закладу, керівництво громади та Кам’янського району, ті, хто допоміг за досить короткий час зробити добру справу для сотні здобувачів освіти, які з першого вересня приступлять до навчання у очному режимі.

Про те, як все починалось, як працювали не покладаючи рук, розповіла директорка закладу:

— Діти дуже скучили за спілкуванням, — зауважила Галина Олексіївна. — Пандемія коронавірусу, війна тривалий час не давали такої можливості. Щоб відновити повноцінне навчання необхідно було створити безпечні умови для дітей. Так, ми мали підвал. Але ж він був непридатний для навчання. І захаращений, і підтоплений не раз. Ніхто не чекав війни, не думали, що доведеться його використовувати, як укриття.

Та очі бояться, а руки роблять. Весь колектив кинувся наводити у підвалі лад, вичищати його. Тим більше люди знали, що їх підтримали депутати обласної ради Олег Кужман та Анатолій Кукса, які надали свою депутатську субвенцію, а це відповідно 450000 грн і 100000 грн. Ще 260331,20 грн було виділено Божедарівською селищною радою.

— Побачивши, як ми підготували і вичистили приміщення, очільник громади так і сказав — так тут можна вчитися! — розповіла Галина Олексіївна. — І закипіли ремонтні роботи. Старались і ми, і наші биківські колеги. Тепер тут створені всі умови для того, щоб наші діти навчались, не лякаючись сирен.

Директорка закладу подякувала за підтримку депутатам обласної ради, керівнику та депутатському корпусу громади.

— Перетворили руїни у справжнє диво, — сказав, вітаючи педагогів, жителів села Божедарівський селищний голова Володимир Дерко.

І справді, в укритті не просто безпечно, гарно і затишно, а обладнано повноцінні класи, ігрові, санвузли. Це значить, що все це не тільки фарбувалось, білилось, облицьовувалось. Адже треба було подбати про відповідні комунікації, як то водогін, водовідведення, опалення тощо.

Порадів за зроблену роботу і депутат обласної ради Анатолій Кукса. Як і селищний голова він підкреслив важливість функціонування навчального закладу для села. А в наш воєнний час обов’язковою умовою є безпека учнів.

— Ми вирішили з Олегом Миколайовичем Кужманом не розпорошувати кошти депутатської субвенції, а зосередити на одному об’єкті, — сказав Анатолій Іванович. — І дуже раді, що не помилились у своєму виборі. Результат — чудовий. Хай тільки не згодиться , хай буде мирне над вами небо, дякуючи нашим ЗСУ. А закінчиться війна —зможемо використовувати приміщення для дозвілля, занять спортом, тощо.

Від імені голови Кам’янської військової адміністрації Олега Гапіча, присутніх привітав його перший заступник Ігор Лісовий. Він побажав перемоги, миру, щастя, здоров’я жителям громади, а її керівництву — підтримки земляків у всіх добрих починаннях.

Діти скучили за дітьми, спілкуванням між собою. З 1 вересня вони нарешті, дасть Бог, зустрінуться. Хтось буде навчатись у першу, хтось у другу зміну. А безпечності у цьому додасть укриття, яке з такою любов’ю і старанням облаштували для них дорослі.