Наталя ДОЛГІХ, журналістка “НР”
Триває реконструкція ліній зовнішнього освітлення, вона охоплює дедалі більше територій Криничанської громади.
Як розповів керівник сектору господарського забезпечення відділу ЖКГ Криничанської селищної ради Віктор Кошелєв, відсутність вуличного освітлення довгі роки для мешканців старостинських округів територіальної громади була болючою темою, особливо в зимовий час. Зараз це питання вирішується. Уже другий рік у секторі господарського забезпечення працюють Анатолій Григорович Глухий, Роман Володимирович Жаріков, Володимир Анатолійович Перекіпський, Валерій Миколайович Білоцерковець. Тож саме вони трудяться нині над відновленням вуличного освітлення у населених пунктах громади.

Наприклад, нещодавно протягли 3 км нової лінії у селі Суворовське і повністю освітили вулицю Ювілейну, почепили 12 ліхтарів. Раніше були виконані роботи по вулиці Першотравневій у Криничках, тепер також є освітлення через місток. Як помітили жителі Криничок, нині повністю освітлена так звана бетонка (понад 25 ліхтарів) і вулиця Героїв Чорнобиля. Практично на всі опори працівники сектору додали ліхтарі.

На другому кварталі по вулиці Козацькій протягли 800 м нової лінії і освітлили всю вулицю до кінця. Також відновили освітлення на вулиці Грушевського, протягли 650 м нової лінії по вул. Шевченка. А по Виконкомівській додали ліхтарі, тепер у темний час доби у центрі селища майже всі ділянки освітлюються.


Не оминають увагою і старостати територіальної громади. У Дружбівському старостаті (с. Первозванівка) та Червоноіванівському (с. Козедуб, Червоноіванівка) відремонтували частину ліній і додали ліхтарі, скрізь замінили лампочки. У Семенівському старостинському окрузі після проведення ремонтних робіт освітили практично усі вулиці (почепили близько 55 ліхтарів і замінили понад 70 лампочок). У Новоселівському окрузі протягли 830 м нової лінії і встановили 12 світлоточок. Нині завершили роботи у с. Іллінка по вулиці Широкій. Провели роботи в Аулах та Українці: тільки за день роботи по всіх вулицях села Українка замінили 55 ламп. По Світлогірському відновлено освітлення на 4 вулицях. На черзі і Промінський старостат: зараз виготовляється проектно-кошторисна документація, закуплено 15 км СІПа, щоб потім засвітити села Оленівка, Єгорівка і Володимирівка.

«Відрадно, що нам активно допомагають і старости громад та місцеві підприємці. Попереду ще багато роботи: крім оновлення ліній треба і поточний ремонт виконувати, — розповідає «Новим рубежам» Віктор Кошелєв. — Наразі вуличне освітлення має функцію програмування рівня освітлення відповідно до часу доби та пори року. По всіх старостатах ми встановили таймери часу. Відтепер ліхтарі світять увечері з 16 до 24 години, а зранку – з 5-ї до 7-8-ї. Це дає можливість економити електроенергію, а також ефективно позначається на використанні електрообладнання, воно не так зношується і його вистачить на більший проміжок часу».