Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл, яка народилася 12 травня 1820 року. Вона організувала в Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників, а згодом заснувала перші курси сестер милосердя в Англії. На її честь 12 травня відзначається як Всесвітній день медичних сестер.
За часів Кримської війни почала швидко розвиватись і медсестринська служба в Україні. Активно сприяв тому видатний хірург М.І.Пирогов. Він особисто та його колеги-хірурги навчали дівчат та жінок основам догляду за пораненими. Він же поділив усіх медсестер на категорії, залежно від того, яку роботу вони виконували: сестри-аптекарки, сестри-господині, сестри-перев’язувальні.

У нинішніх умовах військової агресії росії проти України саме на плечі медичних сестер покладено чимало функцій і обов’язків. Медичні сестри пліч-о-пліч з лікарями борються за життя та здоров’я пацієнтів у госпіталях і лікарнях. На полі бою надають допомогу нашим захисникам та рятують поранених. Навіть тоді, коли стомлюються, навіть тоді, коли самі потребують підтримки, вони не перестають оточувати турботою та увагою інших і боротися за їхнє здоров’я.

Нині у КП КНП «Центральна лікарня» Криничанської селищної ради трудиться 57 медичних сестер. Разом із лікарями, наче ангели-охоронці, тримають медичний фронт.

З нагоди професійного свята щирі вітання та найкращі побажання шле колегам директор КП КНП «Центральна лікарня» Криничанської селищної ради Олеся РАЧКО! Бажає усім міцного здоров’я, благополуччя, кар’єрного зростання і вдячних пацієнтів! Нехай робота приносить не тільки радість, а й належно оплачується!