18 вересня біля Будинку культури Промінського старостату було гамірно. Адже жителі Володимирівки, Єгорівки, Променя, Оленівки (на знімку) відзначали День села. Зібралися усі – від малого до великого: щоб не лише взяти участь у конкурсах, переглянути концертну програму, відпочити, а й поспілкуватися та весело й цікаво провести час.

Староста Микола Литвиненко привітав усіх присутніх та підкреслив, що щоденна праця жителів села, відданість та любов до рідної землі заслуговують на глибоку повагу. Побажав миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Запевнив, що разом будемо прикладати максимум зусиль, щоб наші села розвивалися, оновлювалися і змінювалися.
Розпочалося святкування товариським футбольним матчем між командами Криничок та Променя. Перемогу здобули господарі поля з рахунком 4:3. Далі учасники заходу змагалися у армреслінзі, перетягуванні канату. Особлива увага була прикута до силових змагань по підніманню гирь та перекиданню тракторних шин. Паралельно проводився шаховий турнір. Організаторами спортивної частини були учитель фізкультури Промінської гімназії Роман Фандєй та вчитель-пенсіонер Владислав Франщук.
Родзинкою свята стало народження нової родини Яни Абрамчук та Артема Шалаєва. Свою клятву вірності один одному вони давали перед усіма присутніми. З народженням нової сім’ї привітали молодих подарунками та теплими словами представник СГ ТОВ «Дружба», ТОВ « Агросвіт Плюс» Лілія Іванова та староста Микола Литвиненко.

Наступна частина свята проймала до сліз. Ми згадали тих, хто, можливо, були б з нами в цю радісну мить. Але свої життя віддали за свободу Батьківщини. Хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих на полі бою в різні роки та загиблих в зоні АТО земляків Миколу Кузьму та Олега Литовченка.
Музичні номери чергувалися з вітальними словами та подяками. Зокрема, привітали найстаршу родину Бориса Денисовича та Євгенії Іванівни Ткаченків, які прожили у парі більше 50 років, та наймолодшу родину Шалаєвих, яка щойно народилась на святі.

А ще привітали подарунками найстаршу жительку Марію Аристархівну Загинай, якій у цьому році виповнилося 96 років, та наймолодшого жителя – Гліба Коноха, якому тільки 1,5 місяці.
За сумлінну працю, високий професіоналізм, фахову компетентність,систематичну і цілеспрямовану діяльність відзначено директора В.Ткаченко та колектив Промінської гімназії, завідуючу Г.Іщенко та працівників ДНЗ «Ластівка», сімейного лікаря Ю.Полієнко, медсестру Л.Алфьорову та бібліотекаря Т.Єрьоміну.
Неможливо уявити наше село без аграріїв. На їхню адресу пролунало стільки теплих слів. Низький уклін справжнім трудівникам та дбайливим господарям, які щодня розумом, серцем, невтомними руками зберігають нашу благодатну ниву, чиї мозолясті руки знають справжню ціну хліба, чия праця свята і благородна, безперервна, як саме життя. За постійну участь у розвитку Промінської громади, надану спонсорську допомогу для проведення ремонтних робіт освітніх закладів та закладу культури, матеріальну допомогу у проведенні свята та з нагоди святкування Дня села висловили подяки керівнику СГ ТОВ «Дружба» та ТОВ «Агросвіт плюс» Денису Миронову, керівнику ПП « Богатир» Олені Богатир, голові ФГ «ЛЕСАРТ» Ользі Носулько. З теплотою і вдячністю згадали наших одноосібників, які також активно беруть участь у житті села та округу.

Нелегке завдання дісталося незалежній експертній комісії, яка оцінювала виставки та презентації, що приготували жителі сіл та організацій. Оцінювати та вибирати було важко, бо кожен учасник підійшов до цього творчо. Захист виставок супроводжувався запальними танцями, ліричними піснями, гуморесками та частівками. Адже в кожній команді були свої неповторні моменти.
Так, неймовірною прикрасою оленівської команди, крім багатого столу, різних виробів з природного матеріалу, був музикант Віктор Чувило, який віртуозно грав на баяні та підтримував своїх дівчат мелодіями пісень «Лісапетного батальйону». Порадували смачні вареники та здобна випічка з оригінальною подачею від колетиву ДНЗ «Ластівка».

Промінська гімназія продемонструвала «Дерево побажань», на яке кожен міг прикріпити листівку із своїми мріями. Нікого не залишила байдужим фотовиставка «Подивись. Згадай», за допомогою якої всі полинули у шкільні роки. У представників с. Єгорівка, родини Коваленків, була цікава подача української страви, а у ПП «Литвиненко» — неймовірно смачний плов із загадковою овочевою приправою та ще й з наливкою!

Тож колектив ДНЗ «Ластівка» переміг у номінаціях: за оригінальну подачу страв; найсмачніші вареники; найбільший сервірований стіл. Представники Єгорівки нагороджені за вишукану подачу української страви. Промінський заклад освіти — за творчий підхід до справи.

Призове перше місце комісія присудила веселій, дружній, креативній і працьовитій команді села Оленівка. Її відзначено у номінаціях: за збереження народних кулінарних традицій; за найкращу творчу презентацію; за найкращий стіл; за відтворення національних традицій. ПП «Литвиненко» відзначено у номінаціях: за неперевершений смак страви; за додавання незвичних продуктів.
Порадували своїми талантами і наші майстрині Галина Тишкевич та Олена Юданова. А свої малюнки місцева художниця Наталя Сергієнко разом з донькою Настею залишали на обличчях присутніх, влаштувавши майстерню боді-арту просто неба. Щоб мешканці сіл змогли залишити на згадку цікаві фотографії про свято, було оформлено фотозони на різні теми в сільському стилі.

Приємний настрій усім глядачам протягом кількох годин дарували учасники художньої самодіяльності будинку культури. Була розіграна лотерея. Дійство завершилось дискотекою. Але навіть коли всі розійшлись по домівках, ще довго неможливо було заснути. Всі обмінювались знімками, активно обговорюючи події у соцмережах. Свято залишило свій теплий слід у кожного в серці.
Микола Литвиненко, Тетяна Персіанова, Тетяна Єрьоміна, організатори свята