Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Неділя, 7 Червня
icon clock14.12.2023
icon eye263
Новини

14 грудня — день вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про встановлення цієї пам’ятної дати був підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

У багатьох виникають сумніви, навіщо потрібні ці урочистості, якщо є 26 квітня — Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації. Річ у тім, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

14 грудня — ми вважаємо своїм святом, і вже давно називаємо цей день Днем ліквідатора. І щороку своїми зібраннями нагадуємо суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких — недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення. А з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650000 людей з усього колишнього Радянського Союзу, з яких більша половина — українці.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які 37 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду. Тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Велика вам подяка і низький доземний уклін за відвагу, патріотизм і мужній вчинок, який врятував людство.

Нехай залишиться у минулому і більше ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій. Бажаємо кожному з вас, шановні ліквідатори, міцного здоров’я, благополуччя і достатку у родинах, довгих та щасливих років життя. А найголовніше — переможного і довгоочікуваного миру для нашої України!

Рада Криничанської ГО «Союз Чорнобиль України»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *