Українські громади та діаспори 24 лютого провели 1023 акції на підтримку України у 69 країнах світу. Заходи відбулися у 746 містах на всіх континентах світу — включно з Антарктидою. Учасники рекордної за своїм масштабом глобальної кампанії реєстрували свої події на інтерактивній карті, створеній спільно Світовим Конгресом Українців та Українською Правдою.
Найбільша кількість подій 24 лютого відбулася в Німеччині, США, Франції, Сполученому Королівстві та Канаді. У Празі масштабний український мітинг відкривав президент Чехії Петр Павел, у Брюсселі до масової демонстрації доєднався єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс. З Антарктиди відеозвернення записали учасники 28-ї української антарктичної експедиції.
Не залишилися осторонь цих заходів і наші земляки-криничанці, які нині проживають закордоном. Зокрема, ось що розповіла «Новим рубежам» про заходи на підтримку України у США колишня вчителька Криничанського ліцею №1 Тамара Науменко:

«У другу річницю десятилітньої війни з росією разом із тисячною громадою я брала участь у ході «Атланта з Україною». Представники української діаспори, а також небайдужі люди інших національностей зібралися в центрі одного з найбільших міст США з прапорами і плакатами, щоб привернути увагу не тільки американського Конгресу, а й світової громадськості до нашої багатостраждальної України, яка зараз протистоїть найлютішому ворогу, рятуючи світ.

Учасники ходи пройшли навколо Центрального парку міста, скандуючи: «Підтримайте Україну!», «росія – терористична держава!», «росія – геть з України». На мітингу виступили організатори заходу: Людмила Запухляк та Ольга Вестфолл — активістки Української громади Атланти; Василь Лантух – пастор церкви «Нове життя в Атланті»; Віталій Орлов — пастор Сумської Християнської Церкви у Східній Україні; Петро Дуднік — пастор Церкви Доброї Звістки у Слов’янську, Україна; Юрій Бабак – представник Українського Конгресового комітету.


Зі щирими словами співчуття і підтримки звернувся представник литовської громади Юрас Палукайтіс. А представник волонтерської організації допомоги Україні Еморі Морсбергер запевнив, що робитиме все можливе, надаючи гуманітарну допомогу лікарням, госпіталям, дитячим будинкам в Україні.
На завершення моя онучка Єлизавета заспівала пісні українських виконавців «Не твоя війна» та «Воля» («Мамо, не плач»). Того ж дня у вечірніх телевізійних новинах показали сюжет про цю подію.

Подібні заходи відбулися цього дня у 50 містах США, а делегація від Атланти була у Вашингтоні. У неділю в церквах Атланти лунали молитви за Україну, панахида за загиблими у цій війні. Мітинг в Атланті знову нагадав, що боротьба за свободу в Україні триває, що країна відчуває критичну потребу в непохитній підтримці міжнародної спільноти».
Своїми враженнями поділилася і Вероніка Коваленко, учениця 9-Б класу Криничанського ліцею N1, яка нині проживає в Норвегії:

«24 лютого в портовому містечку Ставангер, на південному сході Норвегії, відбувся мирний мітинг і урочиста хода на підтримку України. Українці з різних містечок країни приїхали, аби підтримати один одного, обійнятися і просто почути рідну мову, заспівати гімн України та українські народні пісні.

Також до зустрічі долучилися мер міста та багато міських діячів. Вони висловили свою підтримку і наголосили на тому, що Норвегія продовжить приймати біженців і надавати військову допомогу Україні. Насамкінець учасники з прапорами України і під супроводом оркестру пройшлися по вуличках міста, співаючи гімн нашої держави».

Підготувала Наталя ДОЛГІХ, “Нові рубежі”