Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Вівторок, 16 Червня

ЧОМУ В КРИНИЧКАХ ВЧАСНО НЕ ВИВОЗЯТЬ СМІТТЯ?

Нещодавно Криничанський селищний голова Юрій Балюк провів зустріч із місцевими приватними підприємцями. У ній також взяли участь заступник голови Олег Карнацький, керуюча справами Вікторія Троценко, в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства Олена Фролова, представники КП «Комунальник» та «Добробут» Олександр Бондаренко, Наталія Коломоєць, Оксана Костюк. Як зазначив Юрій Володимирович, назріла потреба вибудувати із підприємцями певні форми комунікації та обговорити питання, які хвилюють.

На сьогодні гостро стоїть проблема благоустрою біля торгових точок у селищі Кринички. В.о. начальника відділу ЖКГ О.Фролова нагадала, що ще у 2012 році рішенням сесії Криничанської селищної ради було затверджено «Правила благоустрою території населених пунктів Криничанської селищної ради», згідно з якими кожен приватний підприємець повинен самостійно прибирати свою територію, враховуючи 15 м по всьому периметру, якщо навколо щільно не розміщені інші об’єкти. До того ж керівництво громади зіткнулося з тим, що деякі підприємці не хочуть укладати договір на вивезення твердого побутового сміття зі своїх територій.

У свою чергу підприємців обурює те, що місцеве населення забиває власним сміттям баки на їхній території, а за вивіз того ж самого сміття більшість не платить. І це в той час, коли населення має платити лишень по 20 грн з особи в місяць. Підприємці, висловлюючи свої пропозиції по вирішенню даного питання, дійшли висновку, що найліпше – це придбати бак за власні кошти (як це зробили вже деякі з них) і слідкувати, щоб населення не несло туди сміття, або ж замикати його. Що ж до плати за вивіз – то вона має обчислюватися за кількістю кубів нагромаджених відходів.

І тут повертаємося до проблеми, яка ось уже кілька останніх місяців хвилює криничанців: чому в Криничках по 2 тижні стоять повні сміттєві баки? Як пояснив селищний голова Юрій Балюк, наявний у користуванні КП «Добробут» сміттєвоз наразі перебуває у дуже критичному стані, постійно виникають несправності. Тільки за останні 2 місяці уже два рази зварювали раму. Але це не означає, що проблема не вирішується. З 1 квітня оголошено тендер на придбання нового сміттєвоза, на який виділено 2 млн грн. 19 квітня буде проведено аукціон, тож маємо надію, що до травня це питання закриють. У подальшому цей автомобіль планують передати на баланс КП «Добробут», щоб надавати послуги по вивезенню сміття і працювати з населенням системно, тим самим заробляючи кошти. А поки що усіма силами намагаються втримати старий автомобіль на плаву.

Те ж саме стосується і сміттєвих баків. Свого часу їх було закуплено 240 шт. На сьогодні у більш-менш належному стані лишилося близько 140. Вартість нового металевого бака становить 4-5 тис. грн. Кошти на їх придбання закладені, але при теперішньому дефіциті бюджету громада може дозволити собі закупити лише обмежену кількість (до того ж ця процедура досить тривала).

Залишається відкритим і питання своєчасної сплати за вивіз сміття населенням. Підприємці наполягають, що допоки люди не будуть платити, ситуація не поліпшиться. На питання, як стимулювати цей процес, пропонують робити обхід дворів (як це практикує Аульський водовід з водопостачанням) і укладати договори, проводити роз’яснювальну роботу і навіть штрафувати порушників. І тут уже не повинно бути відмовки, що хтось не платить, бо нібито не користується громадськими баками. Як показує практика, господарське сміття виносять з кожного двору і квартири. Тож і платити повинні всі. Тим більше, що цього вимагає Закон України «Про відходи».

У ході розмови йшлося також про необхідність проведення суботників по благоустрою території, як це було раніше і як уже встигли зробити окремі старостинські округи. Бо за нас це не зробить ніхто. Ми хочемо жити у чистому селищі, наводимо у приклад інші успішні громади, а самі часто навіть папірця до урни не доносимо.

Наталя ДОЛГІХ

Коментарі
  1. Наконец то,дошло некоторым,с машиной это хорошо,я про это всю зиму говорю,тут по мусорным бакам вопрос,ладно пять листов железа сварить в кучю стоит пять тысяч это такое,надо же отмыть что-то,но как понимать “этот вопрос долговременный”баки что в Австралии заказывать будут?

Comments are closed.