Нещодавно у Криничанському ЦУМі відбулась зустріч представників Жовтоводської громадської організації «Союз Чорнобиль України» на чолі з В.І.Васильчуком з криничанськими ліквідаторами. У заході взяли участь представники обласної організації «Союз Чорнобиль України» на чолі з її головою Олегом Геращенком.

Разом з чорнобильцями Криничанщини їх зустрічали перший заступник Криничанського селищного голови Олег Карнацький, начальник штабу Криничанського козацького полку Віктор Мирошниченко, педагогічний колектив ЦУМу.
Зустріч розпочалася з екскурсії до Музею пам’яті А.Л.Маслакова. Також гостей запросили до Криничанського історико-краєзнавчого музею, «Світлиці Хліба», творчої майстерні «Лялин світ», де методист Криничанського ЦУМ Людмила Сучкова поділилася цікавими історичними довідками та розповідями.

Затим ведучі заходу Ольга Надригайло та Людмила Сучкова в актовій залі ЦУМ презентували гостям роботу Криничанської чорнобильської організації. З цікавістю переглянули присутні відеофільми «До і після» про поїздку криничанських ліквідаторів аварії до зони відчуження, зустріч їх з учнями шкіл району, їх участь у фестивалі «Чорнобильські мотиви» та фото ліквідаторів-криничанців. Гості з Жовтих Вод та Дніпра насолоджувалися виступами талантів Криничанщини. Вони щиро аплодували учасникам народного аматорського колективу районного Будинку культури «Надія» (керівник Надія Кузьміна), юним спортсменам дитячого колективу «Well» (керівник Олександра Хошемі).
Теплими словами привітав чорнобильців перший заступник Криничанського селищного голови О.П.Карнацький. Він подякував ліквідаторам за врятований світ. Зворушливо до всіх присутніх звернувся голова обласної організації «Союз Чорнобиль України» Олег Геращенко. Олег Васильович вручив найвищу чорнобильську нагороду — орден «Мужність. Честь. Справедливість» голові Криничанської районної ГО «Союз Чорнобиль України» Юрію Пархоменку. Також грамоти й цінні подарунки були вручені ліквідаторам О.В.Високопоясному, В.А.Лісейцеву, А.Г. Литвиненку та культорганізатору ЦУМ О.О.Надригайло.

Виступ голови Жовтоводської чорнобильської організації Володимира Івановича Васильчука супроводжувався відеофільмом про поїздку ліквідаторів-криничанців до міста Жовті Води. До колег звернувся і Ю.В.Пархоменко. Він подякував їм за позитивні враження, одержані під час поїздки у Жовті Води.

Після робочої наради і обміну досвідом чорнобильці поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, меморіалу загиблим у Другій світовій війні, пам’ятної стели героям Небесної сотні і учасникам АТО, воїнам-афганцям, що в райцентрі. Разом оглянули пам’ятні місця райцентру. А ще піднялися на найвищу точку селища (біля газового господарства), аби побачити панораму Криничок.
Хвилиною мовчання вшанували тих ліквідаторів, які, на жаль, уже відійшли у вічність, але про яких ми пам’ятатимемо.
Олена ЄВСТІГНЄЄВА