Галина ЛИТОВЧЕНКО, головна редакторка “НР”
Нещодавно Криничанщину облетіла радісна звістка: наша талановита землячка Катерина Петрушевська у парі з Максимом Онуфрійчуком стала чемпіонкою Європи та посіла 1 місце у категорії «Молодь до 19 років» у відкритих міжнародних змаганнях зі спортивного танцю WDC AL European Championships 2023. Вони відбулись 9 квітня у місті Блекпул у Великій Британії.

Ми зателефонували батькові Каті Костянтину Петрушевському, щоб привітати із таким великим успіхом доньки і розповіли, як нам кортить повідомити про це нашим читачам. І Костянтин Вікторович миттєво передав трубку Каті, бо якраз перебував поряд з донькою- чемпіонкою у Києві.
Кілька слів про перемогу на чемпіонаті і домовленість поспілкуватись наступного дня. Ось що розповіла Катерина нашій газеті:
— Народилась 16 лютого 2005 року в Адамівці. Тут закінчила три класи місцевої школи. З четвертого класу вчилась у Криничанській середній школі №1, де й одержала атестат про середню освіту. Нині я студентка 1 курсу економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка.
Займатись спортивно-бальними танцями почала з 8 років. Батьки вирішили, що мені це буде корисно для здоров’я. Дуже скоро танцювати сподобалось уже й мені самій. Тож вже 10 років продовжую займатись цим. І не шкодую нітрохи. Спочатку відвідувала заняття у танцювальних секціях Кам’янського, згодом — у Дніпрі. А тепер тренуюсь тут, у Києві.
— Катю, це перша твоя перемога такого рівня? — запитую.
— Такого, так. А у 2021 році я з партнером посіла п’яте місце на чемпіонаті світу.
На запитання, кому завдячує таким чудовим здобутком, моя співрозмовниця не замислюючись сказала:
— Звичайно, батькам — мамі Наталі і тату Кості. Це їхня постійна підтримка, допомога і віра привели мене до успіху — звання чемпіонки Європи. Це і вони стояли зі мною подумки на найвищому п’єдесталі. І звичайно, ж це велика робота нашого тренера Андрія Єфремченкова,а також другого тренера Марії Поліщук, яка з мамою підтримували нашу танцювальну пару у Блекпулі. Тато та Андрій були постійно на телефонному зв’язку.

До речі, як розповіла Катя, з Максимом Онофрійчуком у парі вона танцює тільки два місяці. Можете уявити, як напружено працювали і вони, і тренери, що за такий короткий час змогли показати високий результат — здобути золото.
— Дійсно, — розповідає Катя, — труд був колосальний. Але ж і результат тішить серце, радує і мене, і моїх рідних. Нині через війну мало хто займається спортивно-бальними танцями. Хтось взагалі поїхав з країни. Хтось через нинішні труднощі не має змоги віддатись улюбленому заняттю. Тож я дуже рада, що змогла гідно представити Україну, Криничанщину на чемпіонаті Європи.
— А взагалі, ще раз повторюсь спортивно-бальні танці — це не лише красиві сукні, зачіски, свято, блиск. Це, в першу чергу, щоденна, багаторічна праця і тих, хто танцює, і тих, хто вчить, тренує. Але якщо є мета — обов’язково буде результат. Ставте мету, досягайте наміченого!