20 жовтня у Божедарівці відбулася важлива подія – урочисто відкрили модернізований Центр надання адміністративних послуг. Як зазначила ведуча заходу Вікторія Сардак, це справді велике досягнення. І божедарівці пишаються тим, що саме їхня громада отримала можливість однією з перших в Україні відкрити оновлений ЦНАП, який відповідає всім сучасним вимогам та європейським стандартам.

Надійними партнерами громади по створенню ЦНАП стали експерти Програми «U-LEAD з Європою». Це міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Божедарівська громада виграла грант від Програми «U-LEAD з Європою». Завдяки партнерству громади та експертів програми, обласного центру розвитку місцевого самоврядування в особі Олени Тертишної і було створено належний ЦНАП, котрий відповідає сучасним стандартам та вимогам ЄС.

Відтепер місцевим жителям тут надаватимуть 197 видів адміністративних послуг. Зокрема, мешканці громади зможуть отримати нотаріальні, соціальні, пенсійні та земельні послуги, а також послуги з реєстрації жителів, нерухомості тощо. Завдяки цьому доступ до якісних адміністративних послуг отримають майже 10 тисяч мешканців об’єднаної громади, до складу якої входять 42 населених пункти.

З нагоди урочистої події до Божедарівки завітали: голова Кам’янської районної державної адміністрації Олег Гапіч, народний депутат України VIII скликання, депутат Кам’янської районної ради Валентин Дідич.
Як кожна сім’я радіє збудованій власній оселі, так і ця оновлена адміністративна, ми б сказали, сонячна, акуратна, невеличка будівля має надзвичайно важливе значення для об’єднаної громади. Ідея створення Центру надання адміністративних послуг та задум реконструювати стару будівлю належить голові територіальної громади Володимиру Дерку. Тож йому як господарю території і надали першому слово.

Як справедливо зазначив Володимир Іванович, якби не пандемія коронавірусу, ця знакова для громади подія зібрала значно більше б гостей. За невеликий проміжок часу сюди, так би мовити, вже набили дорогу люди. Щоб оформити субсидію, зареєструвати своє право на землю, нерухомість, отримати потрібну довідку їм не треба їхати за десятки кілометрів.
Старались, сказав він, щоб якомога більша кількість послуг була доступна мешканцям громади. У цьому велика заслуга виконавчого комітету, депутатського корпусу селищної ради. Вдячний Володимир Іванович і колишнім керівникам Криничанських райдержадміністрації та районної ради, які підтримали починання громади на шляху децентралізації і відпустили її, як кажуть, у вільне плавання.

— Згадую 2015 рік. Які колосальні зрушення відбулись у плані декомунізації, перейменування населених пунктів, руху на шляху до децентралізації. У цьому громада мала велику підтримку обласних депутатів, свого місцевого депутата Верховної ради, — підкреслив голова громади.
— Нам назустріч пішла обласна влада, передавши на баланс приміщення фармації, була виділена державна субвенція для облаштування ЦНАПу за всіма європейськими стандартами. І сьогодні ми цю установу, нашу першу ластівку, офіційно відкриваємо.
Від імені голови обласної державної адміністрації Валентина Резніченка, колективу Кам’янської райдержадміністрації з відкриттям ЦНАПу Божедарівської селищної ради присутніх привітав голова Кам’янської райдержадміністрації Олег Гапіч. Він підкреслив вагомі успіхи громади у справі децентралізації, яка, за його словами, входить у трійку лідерів серед громад Кам’янського району.

Олег Васильович запевнив, що з свого боку він всіляко підтримуватиме усі ініціативи керівництва громади, спрямовані на покращення життя людей, створення нових робочих місць, розбудову рідного краю.
— Пошана до людини, наближення органів влади на місцевому рівні до простих громадян, створення кращих умов життя – ось ті цінності, які сповідуються у передовому європейському суспільстві. Я безмежно радий, що вони втілюються у моїй рідній Божедарівській громаді, рідній Криничанщині, — сказав на урочистостях народний депутат України VIII скликання, депутат Кам’янської районної ради Валентин Дідич.

Почесні гості та голова громади перерізали стрічку, а керівник установи Андрій Вікторович Задоя ознайомив присутніх з роботою закладу. Дійсно тут створені справді європейські умови і для персоналу, і для відвідувачів.
Не обійшлось того дня без подарунків. Сувеніри у вигляді ляльок-мотанок, українських оберегів, які виготовили вихованці Божедарівського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Людмила Коваль), гостям, членам колективу вручила інспектор відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Світлана Мастобаєва.

Для якісного надання послуг громаді працівники ЦНАПу пройшли спеціальну тренінгову програму з підвищення кваліфікації і готові вірою і правдою служити землякам. Успіхів їм у цьому!
Галина ЛИТОВЧЕНКО, Наталя ДОЛГІХ