Не так давно ми розповідали своїм читачам про те, як жінки у Червоноіванівському старостинському окрузі Криничанської територіальної громади організовують волонтерську допомогу тим, хто служить на фронті. Очільницею, натхненницею і організаторкою волонтерського руху, який з початком повномасштабного вторгнення розгорнувся на теренах старостату, стала Тетяна Набока. Вона разом із однодумцями-червоноіванівцями не припиняє свою роботу ні на день. Постійно готують продукти, збирають допомогу, організовують її відправку туди, де найнеобхідніше, співпрацюють з різними благодійними фондами та організаціями.
А щоб працювати ефективніше, дівчата вирішили зареєструвати власну благодійну організацію «Волонтерський рух Червоноіванівські відьмочки». Тепер її очільниця Тетяна Набока напряму зв’язується з благодійниками, які допомагають з пошуком необхідного.

«Хоч і маю певний головний біль із паперами, проте офіційний статус організації значно полегшує нашу роботу, — розповідає Тетяна. — Нам довіряють різні благодійні фонди, ми надсилаємо тепер офіційні запити і, звісно, звітуємо за усе отримане. До того ж зареєстрована благодійна організація може отримувати ґрантову підтримку, брати участь у проєктах міжнародної технічної допомоги, безпосередньо співпрацювати з владою, бізнесом й іншими організаціями, в тому числі з іноземними».
Так, нещодавно на організацію прийшов черговий гуманітарний вантаж від Rotary Club Pyvden’ New Level. Це водоочисні фільтри-мільйонники. Їх називають так тому, що вони розраховані на очистку мільйона літрів води.

Завдяки співпраці із волонтерками Оленою Гаввою та Оксаною Басараб такі очисні системи вже було передано раніше Криничанській територіальній громаді для пунктів незламності.

А останні отримані фільтри Тетяна Набока передала цього тижня трьом ліцеям громади — Дружбівському, Семенівському та Світлогірському, а також Семенівському та Дружбівському закладам дошкільної освіти.


«Дякуємо нашим постійним партнерам та помічникам Rotary Club Pyvden’ New Level, Олені Гавві та Оксані Басараб за водоочисні фільтри для дітей навчальних закладів нашої громади. Все доставили за призначенням. Тепер вихованці освітніх закладів споживатимуть очищену воду, а значить, будуть здоровішими. Ще 5 фільтрів плануємо передати Криничанській лікарні», — відзвітувала пані Тетяна.
Наталя ДОЛГІХ, “Нові рубежі”