Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня
icon clock26.04.2021
icon eye279
Новини

ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Нещодавно члени Криничанської громадської організації «Союз Чорнобиль України» побували у своїх побратимів у місті Жовті Води. Цю поїздку ми присвятили 35-й річниці з дня аварії на ЧАЕС. У подорожі взяли участь я, В.Г. Лободюк, В.П. Мініч, О.В. Високопоясний, В. А. Лісейцев, О.В. Бурхович. Нас привітно зустрічали голова міської організації Володимир Іванович Васильчук, заступники: Михайло Васильович Стефура та Любов Миколаївна Годун. Спочатку побували на автоекскурсії містом, відвідавши всі визначні пам’ятки. А потім приїхали в міський парк Слави. Там нас чекали члени організації та місцеві тележурналісти, яких зацікавила зустріч двох дружніх чорнобильських організацій.

Ми побували біля візитівки міста Жовті Води, величного монумента, установленого на честь героїв визвольної боротьби українського народу Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса та Івана Богуна. Подібних цьому твору мистецтва в Україні немає. А потім ми перейшли до монумента героям-чорнобильцям, де на пам’ятній дошці викарбувані імена учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. До речі, такі дошки в нашій області встановлені лише в Жовтих Водах і у Криничках.

Поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять побратимів, які віддали своє життя за збереження нашого з вами. А далі були спогади про ліквідацію аварії, про спільні місця роботи, у якій ми брали участь. Зокрема, цікавими спогадами поділився член нашої організації Володимир Амосович Лісейцев. Він був солдатом строкової служби, хіміком-розвідником. У день аварії 26 квітня о шістнадцятій годині вже прибув для розвідки зараженої території. Наш товариш неговірка, скромна людина, і про ті часи розповідав скупо. Та орден «За мужність» — підтвердження його подвигу, який він здійснив свого часу. Біля меморіалу героям Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання вшанували їх подвиг під час визволення нашої землі від фашистських загарбників.

Культурна програма зустрічі була насиченою. Співробітник місцевого музею провела для нас екскурсію в місцевому Палаці культури, який вважається гордістю міста. А потім була екскурсія в історичному музеї, де зібрані експонати, пов’язані з історією міста і краю, зокрема, битви під Жовтими Водами, яка поклала початок визвольній війні 1648-1654 років. Щоб оглянути всі експонати, не вистачить і цілого дня. Ми подякували за цікаву екскурсію у книзі відгуків. Відвідали також офіс Жовтоводської організації, де говорили про проблеми чорнобильського руху. Потім нам вручили пам’ятні подарунки. А від чорнобильців-криничанців ми подарували картину та мої книги. Тепер вже ми чекаємо своїх товаришів в гості на гостинній криничанській землі.

Юрій ПАРХОМЕНКО,
голова Криничанської ГО «Союз Чорнобиль України»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *