Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Четвер, 18 Червня

Дякували захисникам і захисницям, усім, хто наближає перемогу

1 жовтня за календарем випадає кілька свят. Одне з них – День захисників і захисниць України. Багато наших земляків зустріли його на війні, захищаючи державу, рідну землю, родину, дім. Ще одна частина жителів нашого краю, незважаючи на святкові дати, трудиться у поті чола, готуючи передачі для військових. Серед них і мешканці Червоноіванівського старостинського округу. І все ж вони віднайшли пару годинок, щоб подякувати воїнам Збройних сил України за те, що мають можливість жити, працювати, допомагати.

В урочистостях з нагоди свята взяли участь Криничанський селищний голова Юрій Балюк, Дружбівський староста Віктор Бойко, представниці волонтерського руху Анна Єсиповська та Наталя Краснічкова, жителі громади. До них звернулася очільниця старостату Наталія Крушинська. Вітаючи  всіх зі святом, вона запросила земляків вшанувати хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну. І у далеку минувшину, і тепер.

Як розповіла Наталя Григорівна, із Червоноіванівського старостату з початку повномасштабного вторгнення пішло захищати Батьківщину 26 захисників і серед них одна захисниця – Дарина Думбур. Староста назвала всіх поіменно, а присутні вітали земляків-воїнів оплесками.

І не важливо, що того дня в залі було лише кілька захисників, які перебувають у відпустці чи на лікуванні. Головне, що подумки всі були разом, вшановуючи відвагу, мужність односельців, які гідно виконують свій громадянський обов’язок – захищати рідну землю від ворога. Це Павло Андрійович Алєксєєнко, Дмитро Олександрович Бойко, Сергій Сергійович Гладкий, Сергій Олександрович Дидюк, Олександр Андрійович Куцевол, Андрій Валерійович Крисенков, Євген Олександрович Козак, Ігор Олегович Ковальов, Максим Юрійович Кірій, Андрій Сергійович Лавренчук, Костянтин Юрійович Левчук, Олександр Володимирович Лебідь, Андрій Юрійович Левчук, Руслан Сергійович Мільто, Віктор Олександрович  Мельник, Сергій Романович Новіков, Олег Михайлович Одринський, Сергій Миколайович Стельмах, Роман Євгенович Синишин, Володимир Олександрович Серга, Євген Олегович Трубніков, Олег Олегович Трубніков, Дмитро Григорович Шевчук, Віталій Григорович Шевчук, Володимир Володимирович Шамєєв, Анатолій Миколайович  Януш, Олег Григорович Корабель.

Кожному воїну вдячні земляки приготували подаруночки. Їх одержували дружини, мами, діти, похресники захисників. Ті, хто допомагає ЗСУ наближати перемогу.

Як розповіла Наталія Григорівна, з перших днів війни жителі старостату буквально впряглися у цю роботу:

«Організували нічне чергування. Облаштували будинки для тимчасово переміщених осіб. Збирали кошти та гуманітарну допомогу для військових. Дорослим допомагали й учні – плели маскувальні сітки, співаючи патріотичні пісні.

Щоб захисникам було зручно і тепло, дівчата шили спальні мішки, балаклави, тактичні пояси, розгрузки. Хлопці купували і відправляли воїнам ключі, генератори, тепловізори, відремонтовані авто. Всією громадою зносили і відправляли продукти харчування, смаколики, предмети першої необхідності.

І по теперішній час наші «Червоноіванівські відьмочки» під керівництвом Тетяни Набоки готують, варять, печуть, солять і два рази на тиждень відправляють  продукти на фронт. Пишаюся вами, дякую і низько вклоняюся».

— Війна триває, а отже у нас з вами ще багато роботи. Тож бажаю терпіння, наснаги і разом до перемоги, — підкреслила Наталя Крушинська.

До учасників урочистостей звернувся керівник Криничанської територіальної громади Юрій Балюк.

— Головне, щоб ми щоденно  пам’ятали про той подвиг, який здійснюють наші захисники, — сказав він. — Це, справді, подвиг – одягти військову форму. Навіть жінки, полишивши роботу, родину, стали на захист, не шкодуючи сил, здоров’я, життя. Ми ж у тилу повинні все робити для того, щоб наші захисники і захисниці живими і здоровими повернулись додому, допомагати у всьому, підтримувати, розбудовувати нашу державу, наближати її до рівня європейської.

Юрій Володимирович також привітав з Днем працівників освіти педагогів громади. За високий професіоналізм, відданість справі він вручив подяку голови Кам’янської райдержадміністрації Олега Гапіча директорці Червоноіванівського ліцею Світлані Панасенко.

А потім слово взяла керівник волонтерського руху у старостаті Тетяна Набока. Вітаючи усіх з Днем захисників та захисниць, вона дякувала тим, хто ніколи не відмовляє у допомозі, «підсобляє тоді, коли немає рук, а треба». Хто розуміє з напівслова і готовий підтримати, підставити плече. І таких чи не весь зал був. Тетяна, а потім її колега-волонтерка з «Євромайдану-Дніпро» Анна Єсиповська раз пораз називали імена, вручаючи відзнаки чоловікам і жінкам, дорослим і дітям, керівницям агроформувань, мамам, батькам, дружинам червоноіванівських захисників.

— Ви б знали, як хлопці на фронті чекають на щось домашнє, — сказала Анна Єсиповська. — Ваші котлети для них – це наче мама обняла, ваші пиріжки — наче бабуся поцілувала. Таких людей неможливо перемогти.

Трохи танців, які підготували з дітьми місцеві працівники культури та «Червоноіванівські відьмочки», трохи чайку і кави із запашним яблучним кексом та медовиком, трохи дружнього спілкування. А потім – до праці, готувати спільно чергову відправку нашим захисникам.

Галина ЛИТОВЧЕНКО, головна редакторка “НР”

Фото Наталі ДОЛГІХ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *