Наталя ДОЛГІХ, журналістка “Нових рубежів”
Понад рік тому, у листопаді 2020 року, родина Мінічів із с. Світлогірське дізналася про страшний діагноз своєї 5-річної доньки Злати — нейробластома 4-ї стадії з ураженням кісткового мозку. Все почалося з болю у руці та температури. Майже три місяці Злата проходила обстеження у Дніпровській обласній дитячій клінічній лікарні. А 24 листопада молода родина отримала відповідь з Національного інституту раку в Києві. На жаль, українські лікарі не могли допомогти дитині, хвороба надто швидко прогресувала, і треба було терміново вирушати на лікування за кордон.

У середині січня 2021 року батьки звернулись за допомогою до іспанської клініки “Sant Joan de Deu”, яка готова була взяти Злату на лікування. Та рахунок шокував — 261 422 євро. Сума непосильна для звичайної сім’ї. Сподіваючись тільки на диво, Мінічі уклали договір із клінікою. На той час не було зібрано коштів, навіть щоб зробити перший внесок у 80 тис. євро (тільки тоді Залата змогла б полетіти до Іспанії на лікування та отримати шанс на життя).
Аби врятувати дитину, об’єдналася чимала кількість людей: як місцевих, так і на всеукраїнському рівні. Адже дорогоцінний час спливав. Тож люди почали організовувати різноманітні акції для збору коштів. У магазинах Криничанщини та інших громадських місцях розмістили скриньки для збору. Хтось влаштував благодійний аукціон з продажу товарів, хтось пропонував перукарські послуги та послуги манікюру. А ще на Новий рік кожен бажаючий міг запросити додому Діда Мороза і Снігуроньку від Злати Мініч. Було організовано і благодійну новорічну фотосесію, фотографами на якій були звичайні мами з Криничок Юлія та Ірина, проте світлини вийшли не гірші, ніж у професіоналів. А на Святвечір та Різдво ще й колядники з вертепом ходили до всіх, хто хотів допомогти родині Мінічів здолати недугу.

Масштабна робота кипіла і у соцмережах: люди зверталися до всіх з проханням допомогти, надсилали приватні повідомлення, публікували відеозвернення, влаштовували благодійні марафони та акції. Щодня у групі dopomoga_zlata_minich публікувалася оновлена інформація про збір коштів.
Усі щиро вірили, що добро і молитва допоможуть Златочці. Важкий стан дитини змушував родину терміново дати їй потрібне лікування, але все залежало від грошей, яких у мами-медсестри і тата-рятувальника не було. Після тривалих консультацій з професором закордонної клініки стосовно лікування батькам вдалося домовитися, щоб в Іспанії прийняли їх з неповною сумою грошей. Уже 26 січня Злата із мамою Мариною були в Барселоні. Почалися обстеження під керівництвом професора Мора у госпіталі Sant Joan de Deu.

Станом на 26.01.2021 р. було вже зібрано 51 тис. 602 євро, з них 45 тис. 300 євро витрачено на передоплату у клініці, 1 тис. євро — на лікування БФ «Адвіта США», 3 тис. 406 євро – на квитки в Барселону та житло. Залишалося зібрати ще 209 тис. 820 євро, щоб оплатити весь курс лікування. Родина Мінічів щиро сподівалася, що люди не залишать їх наодинці із хворобою і підтримають на нелегкому шляху.

Аби привернути увагу до хвороби Злати, чимало волонтерів щодня писали у різні фонди, групи, особисто зіркам шоу-бізнесу з проханням допомогти. Адже кожна гривня — це був шанс одужати! І вже до кінця березня збір коштів на лікування Злати закрили. Завдяки усім небайдужим людям з Криничанщини, України та різних куточків світу вдалося назбирати оту фантастичну суму у понад 260 тис. євро.
Тим часом після детального обстеження тривало лікування Злати у клініці. Спочатку були 3 курси високодозної хімії, потім нове обстеження. Далі їй призначили 2 курси підтримуючої хімії уже на денному стаціонарі. Під час другого курсу паралельно почали застосовувати променеву терапію (14 сеансів). Знову обстеження і 5 блоків імунотерапії.

За словами мами дівчинки, важко описати той стан, коли ти день і ніч знаходишся біля своєї маленької доньки і бачиш, як тяжко вона переносить лікування. Це такий жах – коли дитині капають такі сильні ліки, які викликають серйозні побічні реакції (страшенний біль у всьому тілі, нудоту, блювання), а ти нічим не можеш полегшити страждання, бо часом навіть сильні препарати не давали ефекту знеболення. Разом із мамою Мариною 5-річна Злата стійко пройшла цей шлях і навіть підтримувала інші родини, які в цей час знаходилися поряд на лікуванні.

Увесь період перебування у Барселоні дівчатка детально описували на своїй сторінці у соцмережах. Виставляли світлини не тільки з клініки, а й з прогулянок по місту та узбережжю, ділилися своїми маленькими радощами. Таким чином, вони були на постійному зв’язку із тими, хто допомагав їм і щиро вболівав за них.

День 4 листопада 2021 року став найщасливішим за увесь рік боротьби з нейробластомою: Златочка пройшла заключне обстеження і їм повідомили, що вона знаходиться у стані ремісії.
Почуття та емоції переповнювали, мама Марина і тато Коля дякували всім, хто допомагав їм і підтримував, вірив, молився.

Все це було недаремно! Дякували клініці «Сан Жуан де Деу» і доктору Мора за те, що врятували їхню дівчинку. Тепер іспанські лікарі наступні 5 років будуть спостерігати за здоров’ям Злати, а протягом першого року кожні три місяці їй необхідно буде летіти в Барселону на обстеження.
6 листопада маленька Злата вже була вдома у рідних стінах у Світлогірському, обіймала старшу сестричку і тата, тітоньку Віку, своїх дідусів і бабусь, які не могли натішитися радістю, яка напередодні нового року нарешті прийшла у їхній дім. Свій шостий день народження дівчинка святкувала уже вдома у колі родини.

А мама Марина звертається до усіх з такими словами: «Ми хочемо подякувати кожному, хто нам допомогав, підтримував, хвилювався, ми будемо вам вдячні все життя! Бажаємо міцного здоров’я, сонячних днів, мирного неба, здійснення усіх мрій і бажань! І найголовніше — цінуйте кожну мить свого життя, цінуйте рідних і близьких, бо виявляється, що щастя в дрібницях. А коли ваші рідні живі та здорові — це основне, а все інше можна вирішити!»

І з цим не можна не погодитися. Протягом року ми всі слідкували за історією родини Мінічів, яка вкотре довела, що ніколи не можна опускати руки. Кожне випробування приходить у наше життя, щоб ми змогли його здолати, і Бог посилає нам людей, які підставляють своє плече у разі необхідності. Буває так, що навіть одна гривня, один долар може врятувати чиєсь життя. На жаль, на сьогодні багато наших земляків потребують підтримки у лікуванні тяжких хвороб. Редакція газети «Нові рубежі» ніколи не стоїть осторонь таких питань, у нас є постійна рубрика «Чужої біди не буває», за допомогою якої ми разом з вами змогли допомогти багатьом жителям Криничанщини. Сьогодні також просимо вас долучитися до збору коштів для тих, хто зараз так потребує цього. Люди, будьмо добрими не тільки на Різдво, адже добро існує і після свят.