Ми живемо в страшний час, коли терор росії забирає не тільки найкращих, але і найменших. Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини. Щодня несе у наші сім’ї руйнування, горе, страждання.
4 червня, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф, у Криничках провели жалобну акцію, до якої долучилися представники влади, трудових колективів, громадськості, діти. Ініціювали проведення заходу працівники Центрального Будинку культури.

У пам’ять про невинно убієнних дітей на дитячому майданчику у центральному парку селища діти висадили «Дерево пам’яті» – сакуру, а на деревах розвісили символічних жовто-синіх ангелів та голубів із дзвіночками.


Як зазначила ведуча заходу Наталя Вакерина, голуби – то душі українських дітей, які загинули від рук російських окупантів, а дзвоники символізують дитячі голоси і сміх, які більше ніколи не задзвенять, але будуть вічно звучати у серцях перехожих та усіх українців.



Хвилиною мовчання присутні вшанували хлопчиків та дівчаток, яких ворог позбавив майбутнього.

За даними Офісу генпрокурора, станом на 27 травня 2024 року за час повномасштабного вторгнення внаслідок бойових дій загинуло щонайменше 548 дітей та понад 1351 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 389 зникли безвісти, 19505 примусово депортовані на територію держави-агресора. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 532, Харківській – 378, Херсонській – 152, Дніпропетровській – 139, Київській – 130, Запорізькій – 108 та Миколаївській – 105. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними.

Загалом на Дніпропетровщині внаслідок агресії росії загинуло 22 дитини. Вічна і світла пам’ять!

Наталя ДОЛГІХ, “Нові рубежі”