Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня

АДАМІВЦІ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ОКОПНІ СВІЧКИ ДЛЯ ФРОНТУ

Староста Адамівського старостинського округу Ольга Литвиненко висловлює вдячність усім, хто долучився до збору коштів на виготовлення окопних свічок для наших захисників-земляків, що нині воюють на Донецькому напрямку. А також усім, хто займається їх виготовленням. Вона, зокрема, повідомила, що цьому передувало безпосереднє прохання захисників-адамівців з передової про передачу їм окопних свічок.

— Щоб не втрачати дорогоцінний час, — розповіла Ольга Володимирівна, — ми відразу ж зв’язалися з колишньою жителькою нашого села, що нині мешкає у Дніпрі, Наталією Мамонтовою, яка вже не перший рік займається виготовленням окопних свічок. І вона відразу ж відправила посилку нашим захисникам.

А жителі Адамівського старостату уже наступного дня зібрали 2671 грн на 25 кг очищеного парафіну. Адамівці закупляюь саме очищений парафін, незважаючи на те, що він значно дорожчий. Найголовніше, що він не каптить, довше горить і зігріває. На сьогодні зібрано гроші іще на 50 кг парафіну. Кошти перераховують, несуть, передають місцеві жителі: пенсіонери, вчителі, батьки, діти, колишні випускники школи, більшість яких нині мешкає у Дніпрі, Кам’янському, Миколаєві, Одесі, Запоріжжі. Перераховують  кошти й із-за кордону, куди закинула їх війна — Польщі та Великобританії.

Щодня, навіть у вихідні, у приміщенні Адамівського старостату, у кімнаті на 2-му поверсі, збирається чимало охочих допомогти. Координаторами благородної справи —  допомоги захисникам — є завідуюча Адамівського сільського Будинку культури Олена Іванівна Шевченко та вчителька Адамівського ліцею Тетяна Володимирівна Просенко.  Вони роблять макети і заготовки, топлять парафін. А допомагає їм у цьому чимало охочих і небайдужих односельців.

За їхьою інформацією, уже залито 50 свічок, зроблено до 300 заготовок. Активну участь у виготовленні окопних свічок беруть учасники дитячого танцювального колективу “Веснянка” — Юля Нестер, Яна Мочайло, Анастасія Іванова, Надія та Катя Дорш, Олександра Шинкаренко, Кароліна Зайлер, Артем Кочергін. А також небайдужі жителі Адамівки — місцева медична сестра «швидкої допомоги» Юлія Іванова та її мама Ірина Крисань. Окрім цього, жінки печуть і хліб для захисників. Допомагають у виготовленні окопних свічок й Ольга Шевченко, хоч і працює в місті, та Юлія Шевченко, місцева продавчиня.

А дві місцеві жінки — мама і донька Тетяна Біжко та Ольга Медвєдєва роблять окопні свічки вдома. Стараються, бо там на Донецькому напрямку воює їх чоловік і батько Микола Біжко. Іще жінки передали у старостат близько 10 кг готового переплавленого парафіну. Також приніс чимало воску для свічок до старостату і місцевий священник.

Процес виготовлення окопних свічок триває, всіх небайдужих просять долучатись. На днях буде перша їхня відправка нашим захисникам. Адамівці переконані, що разом — ми сила! І, що все буде Україна!

Олена МУШИК, “Нові рубежі”