Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Неділя, 14 Червня
icon clock08.01.2024
icon eye107
Новини

Кабмін скасував мораторій на відключення комунальних послуг і нарахування пені за борги

Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. Про це йдеться в оприлюдненій на “Урядовому порталі” постанові Кабміну від 29 грудня 2023 р. № 1405.

Мораторій на відключення комунальних послуг продовжуватиме діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії, ідеться в документі.

Для решти споживачів комунальних послуг, згідно з постановою, відновлено нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг.

Також відновлено стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у судовому порядку.

Крім того, Кабмін повернув можливість відключення від комунальних послуг боржників, у разі несплати або недоплати за отримані послуги.

Згідно з постановою, у разі тимчасової відсутності в житловому приміщенні споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, постачальникам комунальних послуг має бути надана заява та документальне підтвердження в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби (у тому числі отримані в іноземній державі), відбування покарання тощо.

Нагадуємо: мораторій на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) та стягнення заборгованості за ЖКП для населення у разі несплати був введений 5 березня 2022 року.

Що кажуть у Раді

Голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі телемарафону заявив, що причиною скасування мораторію є те, що матеріально забезпечені українці почали зловживати нормами й накопичувати борги за електроенергію, в той час, як пенсіонери та отримувачі субсидій продовжували сумлінно платити за житлово-комунальні послуги.

“Проблема полягала в тому, що ті люди, які можуть платити й мали б платити, особливо в такий складний період часу, не сплачували, розуміючи, що можна не сплачувати й за це нічого не буде”, — сказав Герус.

За його словами, на відновлення енергооб’єктів після обстрілів потрібні гроші, тому уряд ухвалив таке рішення.

Нагадаємо, нині тариф на електроенергію для населення складає 2,64 грн/кВт-год.

У Міненерго заявили, що підвищувати тарифи на світло для населення наразі не планують.