Наталя ДОЛГІХ, журналістка “НР”

До чого тільки не вдаються наші люди, збираючи кошти на допомогу Збройним силам. Адже щоб нагодувати чи одягнути захисників – одного бажання замало. Та й запаси наші не безмежні. За останній час все значно здорожчало: чого тільки варті ціни на просту тару і кришки для закруток, пальне теж недешево обходиться. Тож кошти на підтримку ЗСУ часом збирають навіть діти. А коли до справи беруться ще й дорослі, то вони влаштовують благодійні ярмарки та ще й з концертом.

Один з таких пройшов нещодавно у Дружбівському старостаті Криничанської селищної ради. Його ініціаторами стали директорка сільського Будинку культури Ольга Семенюк та завідуюча місцевою бібліотекою Тетяна Горб. Жінки кажуть, що дуже хвилювалися напередодні, але по закінченню дійства змогли полегшено видихнути і прозвітувати перед односельцями про результати.

«Господь почув наші прохання і відмінив анонсований метеорологами на цей день дощ, хоча громи і хмари нам добряче потріпали нерви, — розповідає Тетяна Горб. — До участі у ярмарку запрошували всіх, хто вміє шити, вишивати, плести, виготовляти поробки, випікати. Усі односельці думали, чим зможуть допомогти. Наші діти були основними на цьому заході: вони підготували танці, вірші, флешмоби. Під час своїх виступів закликали робити внесок у скриньку на потреби ЗСУ».

Усіх присутніх розчулило повідомлення про те, що двоє школярів із села Червоний Став — Кіріл Безрученок та Кіріл Волянський — облаштували свій блокпост на виїзді із села і збирали кошти (багато хто у Фейсбуці бачив їхні фото). І цього дня хлопці передали 334 грн для підтримки наших захисників.
Креативно підійшла до збору коштів родина Мріль-Буткових. У цій родині виховується четверо дітей. Сім’я оселилася у нас у 2014 році, коли виїхала з буремного Донбасу. Тато Олексій був учасником антитерористичної операції. І нині не залишився осторонь – разом з побратимами знову захищає Батьківщину у лавах ЗСУ.

На ярмарку дітвора, їхня мама і бабуся продавали обереги, янголів з фетру та ниток. А найбільшою цікавинкою виявилися гороскопи-передбачення, які залюбки розбирали присутні. Як зауважила Ольга Семенюк, деякі передбачення одразу ж збувалися, тому і розбирали їх залюбки.
«Велика подяка всім юним учасникам та їхнім наставникам, — продовжує пані Тетяна. — У заході брали участь Дружбівський ліцей, дитсадок «Ромашка» та Дружбівський будинок культури. А після концерту був галасливий ярмарок. Наша громада давно вже має таку традицію після жнив. Цього разу збирали кошти для нашого волонтерського об’єднання, яке підтримує як наших земляків-захисників, так і просто через волонтерів відправляє харчі, засоби гігієни, білизну у найгарячіші точки фронту. Тож гості із задоволенням розкуповували солодку випічку, цукерки, попкорн, желе і все, що наші господині приготували».

Родина старости Віктора Бойка, який є затятим бджолярем, продавала мед — як чистий, так і з горіхами. Дуже смакував усім козацький куліш, який приготували працівники КП «Добробут» В.Діхтярюк та В.Кушнір. Декому з черги залишився лише порожній казан.

«Хочу відзначити вироби наших місцевих майстринь, які теж гарно розкуповували, — розповідає Тетяна Горб. — Анна Головко з донькою Лєрою виготовили гарні віночки та наплели браслетів зі стрічок, а майстриня Петриківського розпису Неля Куриляк зробила дерев’яні магніти у патріотичному стилі та інші розмальовані вироби”.

Окремий збір коштів був під назвою «Україні потрібен метал!». Усі бажаючі заповнювали монетами намальовану карту України. Там були навіть крони. Думаєте дрібниці? А от і ні! Карту повністю заповнили і назбирали 495 грн 90 коп.! Все по-чесному, суму не підкориговували, тому з точністю до копієчки. Тож усі учасники ярмарку — а це і ліцей, і садочок, і працівники старостату та закладів культури — зробили гарний внесок.

А далі про те, що є інтригою: а скільки ж коштів зібрали? Сума більш ніж пристойна. Всього зібрано 21 тис. 515 грн 90 коп.!

Радощам жителів с. Дружба і прилеглих сіл не було меж. «Вкотре переконуюся, що разом ми — велика сила! І саме таких нас — об’єднаних, дружних — не здолати! СЛАВА УКРАЇНІ і її захисникам!», — не стримує своїх емоцій і Тетяна Горб. І додає, що частина грошей вже пішла на благі справи:

«Продовжуємо громадою підтримувати наших військових-земляків. Долучаємося до збору коштів на придбання тепловізора для підрозділу Леоніда та Олександра Осипчуків. З грошей, зібраних на ярмарку у Дружбі, перерахували 2 тисячі гривень. А ще коли ми дізналися, що підрозділ нашого односельця Олексія Буткова збирає кошти на автомобіль для виконання бойових завдань, то одразу ж перерахували із ярмаркових грошей 3 тисячі гривень. Нехай тато Олексій знає, що в цій сумі 652 грн зібрані його власними дітьми, які на ярмарку продавали обереги. Хто як не вони за свої старання заслуговують на нашу підтримку?»
Ось так маленьке село Дружба підтримує наших земляків-захисників матеріально, а ще відправляє харчі, засоби гігієни, білизну у найгарячіші точки фронту, щоб наближати перемогу з кожним днем.