26-27 жовтня на Дніпропетровщині із Першосвятительським візитом перебував Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній.
Під час візиту Митрополит Епіфаній провів низку зустрічей. Зокрема, зустрівся з керівництвом області та разом з іншими представниками місцевої влади вшанували пам’ять полеглих українських захисників, поклавши квіти на Алеї Пам’яті. Цього ж дня Митрополит відвідав поранених захисників України, які проходять лікування у Військово-медичному клінічному центрі Східного регіону.

Також 26 жовтня Предстоятель провів зустріч з міським головою м. Камʼянського Андрієм Білоусовим та звершив освячення місцевого Центру психічного здоровʼя та медичної реабілітації.
«Психологічна реабілітація наших військовослужбовців та українців є дуже важливою, бо ця страшна, люта війна повсякденно завдає шкоди нашому суспільству, і нині існує велика потреба не лише в медичній, але і в психологічній, моральній, духовній підтримці для багатьох українців. Адже інколи психологічна рана може бути набагато більшою і глибшою за фізичну, яка буде потребувати великої уваги та допомоги фахівців», – наголосив Митрополит Епіфаній.
У Дніпрі Митрополит Епіфаній відвідав найбільший волонтерський хаб ПЦУ, який став наочним прикладом єднання українців і Української Церкви у час випробувань. Волонтерський хаб «Доброго ранку, ми із Маріуполя» діє від початку повномасштабного вторгнення, забезпечуючи родини таких само вимушених переселенців. Щодня хаб забезпечує продуктовими наборами понад 300 родин.
27 жовтня, в день вшанування памʼяті святого Нестора Літописця, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у семінарському храмі на честь святих першоверховних апостолів Петра і Павла в Дніпрі.

Разом із настоятелем храму Благовіщення Пресвятої Богородиці (смт Кринички) Віталієм Савком доєдналася до богослужіння і мешканці Криничок, Маломихайлівки та Дружби.

Цього дня спільно молилися капелани, захисники України та віряни з різних куточків нашої області. Під час відправи Предстоятель возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.


Всі разом молилися за воїнів, які ціною неймовірних зусиль і власного життя стримують ворога, за весь український народ і кожного полеглого.
«Ми живемо в непростий час, в час випробувань війною. І питання стоїть гостро: чи ми будемо, чи не будемо. Тому що ворог прийшов, щоб нас знищити. Але ми незламні, ми засвідчили, що будемо боротися до кінця, і перемога неодмінно буде на нашому боці, тому що правда, добро, світло і життя завжди перемагають», — виголосив у своїй проповіді Митрополит Епіфаній.

«Радію, що зустрів сьогодні своїх друзів і однодумців, — розповів нам Леонід Одринський з Маломихайлівки. — У мене прямо піднесений настрій. Не часто Дніпропетровщину відвідує таке високе духовенство. На такому святковому богослужінні я вперше. Дуже сподобався церковний хор, приємно було слухати таке багатоголосся».
Опісля літургії відбулися урочистості з нагоди 220 років із часу відкриття Дніпровської духовної семінарії та 10-річчя її відновлення. Цей заклад вищої духовної освіти у Дніпрі здійснює підготовку фахівців зі спеціальності – «Богослов’я» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти та священнослужителів для південно-східних єпархій Православної Церкви України. При семінарії діє регентське відділення, яке готує регентів та уставщиків церковних хорів, а також вчителів недільних шкіл для парафій.
Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав керівництво та студентів семінарії зі святом та відзначив нагородами місцеве духовенство, викладачів, меценатів та благодійників за жертовність і любов до України.

Завершилися урочистості святковим концертом.
Наталя ДОЛГІХ, журналістка “НР”