На Дніпропетровщині триває посівна озимих. Аграрії працюють в усіх районах області. Вже засіяли понад 173 тис. га полів озимою пшеницею, житом, ріпаком. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Аграрії Дніпропетровщини продовжують боронити продовольчий фронт. Попри війну та усі складнощі. Виростили та зібрали ранні зернові. Нині у полях сіють озимі. Закладають основу майбутнього врожаю 2023 року», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.
Він додав, що в області майже завершили сіяти озимий ріпак. Виконали 92% робіт. Засіяли більш ніж 116 тис. га полів. Пшениці посіяли вже 57,3 тис. га – 12% від запланованого. Завершать посівну сільгоспвиробники в середині жовтня. Як і минулого року планують засіяти озиминою понад 700 тис. полів.
Як розповів нам голова Кам’янської районної профспілкової організації працівників АПК Віктор Стрельцов, на Криничанщині теж повним ходом йдуть роботи по закладанню належного фундаменту під урожай майбутнього року. Вже повністю посіяно озимий ріпак, продовжується сівба й озимого ячменю, жита, пшениці.

Проводиться збирання пізніх культур — соняшника та кукурудзи, правда, роботи дещо стримують дощі. Але волога теж потрібна для майбутнього врожаю. Тож хлібороби стараються маневрувати, щоб максимально використовувати всі наявні можливості та резерви. На жаль, вони цього року дуже обмежені і через війну, і через погодні умови. Дуже негативно, наприклад, спека вплинула на урожайність соняшника. Його насіння не налилось, тож одержали мало збіжжя.
Неабияким гальмом для аграріїв Криничанщини, як і всієї України, є низькі ціни на зернові культури — пшеницю та ячмінь. Вони не покривають навіть понесених витрат на їх вирощування. Тим більше, що вартість пального дуже висока. І все-таки, незважаючи на труднощі, криничанські хлібороби тримають свій фронт, роблять усе, щоб і в тилу, і на передовій було вдосталь продуктів харчування.
Галина ЛИТОВЧЕНКО