22 січня Україна відзначала День Соборності — свято національної єдності. Дата присвячена пам’яті проголошення на Софіській площі у Києві Акта злуки УНР і ЗУНР 1919 року. Акт об’єднав усі українські землі в єдину соборну державу.

Традиційно з цієї нагоди українці в різних містах шикуються у живий ланцюг. Один з найбільших відомих так і називався “Живий ланцюг”. Цю акцію провів “Народний Рух України” 21 січня 1990 року. Тоді мільйони людей, взявшись за руки, з’єднали низку західноукраїнських міст із Житомиром і Києвом.




Криничанська громада відзначила 105-ту річницю Акту Злуки УНР і ЗУНР ланцюгом єднання у центральному парку Криничок навколо погруддя Тараса Шевченка.

Представники влади, установ та організацій поклали квіти до погруддя Кобзаря. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих захисників, життя яких забрала кровопролитна борня за Україну, за кожну часточку її землі, волю й незалежність.

22 січня – день, що зібрав воєдино всю українську родину. Від самого ранку урочистості пройшли у населених пунктах і Затишнянської та Божедарівської громад.

Так, у Затишному відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу. У заході взяли участь заступниця голови Затишнянської сільської ради Світлана Таванець, працівники сільської ради. З вітальним словом виступила начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Ірина Наріжна, побажала всім мешканцям громади перемоги, миру, незламності духу, єдності, а також обов’язково пам’ятати про тих, хто поклав своє життя на вівтар Батьківщини.

У навчальних закладах пройшли тематичні заходи. Зокрема, у Гуляйпільському ліцеї святковий флешмоб підготували учні 2, 3, 4 класів. Шестикласники створювали вітальні листівки, святкові урочистості пройшли на загальношкільній лінійці.



Заходи до Дня Соборності пройшли і у освітніх та закладах культури Божедарівської територіальної громади. Традиційні виховні години разом з учнями підготували вчителі, години спілкування пройшли у бібліотеках.

Державний стяг майорів у руках школярів.

Не забули цього дня і вшанувати пам’ять односельців, усіх земляків, які загинули в ім’я України у російсько-українській війні.

Того дня ланцюги єднання шикувалися по всій Україні під гаслом “Наша єдність — наша зброя”

Руку в руку, долоню в долоню —
Ми утворюємо ланцюжок:
Ось Карпати, ось море солоне,
Ось мереживо тисяч стежок.
Україна для всіх — рідна ненька,
Ми незламні в своїх почуттях,
І важлива долонька маленька
У дорослих сильних руках.
Наталя ДОЛГІХ, “Нові рубежі”