Цьогоріч 16 вересня виповнилося 24 роки з дня загибелі засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе. І традиційно, у річницю загибелі журналіста відбулося вшанування пам’яті й інших медійників, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

«Кожен з наших медійників залишив достойну спадщину, і зараз їхня доля повертає нас до того, щоб боротися і продовжувати їхню справу. Журналісти – важливі, тож вічна пам’ять героям, вічна пам’ять нашим колегам», – висловився голова НСЖУ Сергій Томіленко.
За ініціативою НСЖУ щороку у третю п’ятницю вересня в Україні відзначається День пам’яті українських журналістів. Національна спілка журналістів України закликає міжнародні організації, демократичні країни світу сприяти незалежному розслідуванню жорстоких вбивств, які російські військові коять в Україні, та покаранню винних.

Станом на 19 вересня 2024 року від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 99 медійників. За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих – 17 медійників і медійниць, які виконували професійні обов’язки; 9 медійників і медійниць – цивільних жертв; 73 представника і представниці ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України.
«Якби росія не розв’язала цю ганебну війну, всі ці наші колеги, журналісти і журналістки, працівники ЗМІ, могли б і далі успішно працювати, створювати для своєї аудиторії якісний інформаційний контент – писати статті, робити репортажі, знімати телесюжети і документальні фільми. Приносити людям користь, робити свій внесок в українську та світову культуру, – каже голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але держава-агресор вирішила, що краще їм загинути, залишити сім’ї в тяжкому горі, людей – не поінформованими, обдуреними російською пропагандою і заляканими».