Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Четвер, 18 Червня

Сергій Чорний із Променя і в цивільному житті прагне захищати

Нашого земляка, Сергія Сергійовича Чорного з Променя Криничанської територіальної громади, нагороджено відзнакою міністра оборони України «За поранення». Наказ про це за № 176 Рустам Умєров підписав 7 лютого 2025 року. Нещодавно цю відзнаку Сергію Чорному передали особисто. У церемонії нагородження взяли участь секретар Криничанської селищної ради Олег Золотаревський та Промінський староста Микола Литвиненко.

Нагородження розпочалося із хвилини мовчання за загиблими внаслідок ракетного удару росії 1 липня по Гуляйполю Затишнянської громади. Ворог завдає страшного болю і втрат не лише на полі бою, вбиваючи, беручи у полон, наших захисників. Він несе смерть навіть у глибокому тилу, знищуючи мирних жителів, об’єкти соціальної сфери. І якщо приміщення можна відбудувати чи звести нові, то життя невинно убієнних гуляйпільців ніхто не поверне. Це наша спільна біда, яка просто рве серце на шматки. І ніякі слова співчуття не здатні втамувати розпач, скорботу і сум тих, хто втратив найрідніших…

Сергій Чорний теж знає, як це втрачати. Бо за той час, що він був на війні і у 2015, і , починаючи з 2022 року, він стільки вже втратив бойових побратимів, що тепер навіть передзвонюватись практично не дуже є з ким. Тобто, підступність ворога молодий чоловік знає не з чуток. На власному досвіді не раз під час захисту Батьківщини у цьому переконався.

Він народився 4 жовтня 1991 року у Промені. Тут пройшли його дитячі та юнацькі роки. Потім вчився на механіка у Дніпропетровському індустріальному коледжі. Відслужив строкову. Демобілізувавшись, працював на заводі у місті. У 2015 році знову пов’язав своє життя з армією. У складі Національної гвардії захищав східні кордони Батьківщини.

І знову була перерва на мирне життя. А коли розпочалось повномасштабне вторгнення, не зміг бути осторонь, добровольцем повернувся у лави захисників. Було це 16 березня 2022 року.

Служити припало у 60 окремій Інгулецькій бригаді, потім у 110-й. Не раз був поранений. Зокрема, і під час боїв на Авдіївському напрямку біля населеного пункту Кам’янка. У 2023 році після поранення отримав інвалідність, внаслідок чого був переведений у 2022-й інженерний батальйон на посаду головного сержанта взводу. І вже у цьому році був звільнений за станом здоров’я.

Але і у цивільному житті Сергій прагне бути корисним. І допомагати тим, хто на фронті продовжує знищувати окупантів. Він хоче робити дрони. Тому вирішив здобути вищу освіту і вступив до Дніпровського Національного університету імені Олеся Гончара на спеціальність «комп’ютерні технології».

Віримо, що все у Сергія  Сергійовича вийде. І він, як раніше на фронті, тепер у тилу буде все робити для знищення ворога на нашій землі.

Тихий, спокійний, скромний — так охарактеризував нам свого земляка-захисника Промінський сільський староста Микола Литвиненко. Він, а також секретар Криничанської селищної ради Олег Золотаревський привітали Сергія Чорного з щойно отриманою відзнакою міністра оборони. Подякували воїну за мужність, за те, що тривалий час ніс службу, захищаючи рідний край, Україну від окупантів. За те, що має бажання робити це і у цивільному житті. І гідно, наполегливо прямує до поставленої мети. Низький уклін тобі, Сергію, від усієї Криничанської громади. Хай все, про що мріється, збудеться!

Галина ЛИТОВЧЕНКО, “Нові рубежі”