Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня
icon clock06.04.2022
icon eye163
ВІЙНА Новини

Олександр Слобожан: «Ніхто з мерів Україну не здав»

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан стверджує, що ніхто з міських голів в Україні після широкомасштабної агресії Росії не перейшов на бік ворога. Про це він заявив в інтерв’ю виданню ZN.UA.

При цьому, зі слів Олександра Слобожана, «залишаються питання до окремих представників міських ВЦА у Донецькій та Луганській областях щодо співпраці з агресором у перші дні війни. Мери ж на цих територіях, опублікувавши відозви про непокору окупантам і забравши документи, управляють окупованими містами дистанційно. Ворог нічого не може з цим удіяти. Не буде ж він воювати зі сміттєвозами. Створювати ж свої органи місцевого самоврядування не входить до їхньої ресурсної концепції. Наші містяни не зустріли Росію з квітами, як цього очікували ідеологи цієї війни».

Він наголосив, що мери – головні цілі для окупантів: «На окупованих територіях мер відразу стає мішенню. Однак серед викрадених не тільки міські голови, а й старости, і секретарі рад. Скажемо так, це список вищих політичних осіб муніципалітетів. Ми ведемо свою статистику й реагуємо на неприпустимі речі. Як у випадку з мером Мелітополя, звертаючись по допомогу, у тому числі, й до міжнародних колег. Тішить, що деяких мерів уже звільнили. Але є, як я вже казав, і втрати. Голова Гостомельської громади Юрій Приліпко загинув на початку березня, коли роздавав людям хліб та ліки.

Мери на сьогодні — це прапори, які забезпечують і демонструють систему управління містами, де б вони не перебували»,  наголосив виконавчий директор АМУ.

За його словами, зараз центральна влада підтримує абсолютно всіх міських голів, навіть тих, з ким до повномасштабного нападу Росії на Україну були політичні суперечки.

«Децентралізація навчила нас самоорганізації. Ну й, звісно, не забуваймо, що кожен мер пам’ятає: його обрано, а не призначено. Мери мають високу підтримку своїх громадян, мають досвід організації людей. Яскравий приклад цього — вихід людей на акції вже при окупантах. Я впевнений, ви пам’ятаєте, в Енергодарі жителі вийшли захищати всіх нас від ядерної небезпеки. Вчора жителі на мітингу вимагали повернути з полону мера Голої Пристані Херсонської області.

Не забуваймо, що ряд мерів і тепер залишаються управляти містами в облозі й під окупацією. І тут дуже важливі, правильні сигнали подають влада та особисто президент. Ви пам’ятаєте, які напружені були відносини центральної влади і мера Чернігова Владислава Атрошенка? Попри це, його нагороджено серед перших, так, як того заслуговували і мер, і місто», – підкреслив Олександр Слобожан.

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті АМУ: https://auc.org.ua/novyna/pereselenci-yak-i-ekonomika-mayut-staty-chastynoyu-nashoyi-peremogy-vykonavchyy-dyrektor-amu

***Асоціація міст України представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування на національному та європейському рівнях, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. Об’єднує 978 членів – міста, селища і села, в яких проживає понад 80% населення України. У Дніпропетровській області до АМУ вже увійшли 48 громад***

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *