Дніпропетровська область,
Криничанщина
Сьогодні:
Понеділок, 15 Червня
icon clock05.08.2021
icon eye400
Новини

СОРТУВАТИ ВТОРСИРОВИНУ ЗАКЛИКАЄ ЄВГЕН СОБАЧЕНКО ІЗ СВІТЛОГІРСЬКОГО

Останнім часом мешканці Криничок нарікають на гори сміття у баках на території громади. Дивуються, чому його вчасно не вивозять і з нетер-пінням чекають появи нового сміттєвоза. При цьому, за інформацією КП КСР «Комунальник», договір із підприємством на вивезення твердих побутових відходів уклали близько 100 домовласників (погодьтеся, смішна цифра для такого населеного пункту, як Кринички). І тут вже стає не до жартів тим, хто добросовісно щомісяця сплачує за 4-5 осіб з двору, бо виходить, що дехто й за 1 особу не хоче платити.

Одним із способів побороти купи сміття є сортування відходів та прийом вторинної сировини. Здавалося б, невелика наука – відібрати окремо папір, пластик, скло. Та ось біда – немає кому його забрати з двору. Протягом останніх років Криничанська територіальна громада впроваджувала проекти по сортуванню побутових відходів, навіть навчала школярів це робити і паралельно шукала тих, хто міг би забирати відсортовані пластик і скло. Але марно. Не погоджуються підприємці Дніпра та Кам’янського на такі пропозиції, бо їм не вигідно обслуговувати наші території. Лякають дороги, відстані, щільність населення. Збирати сировину з дворів і ставити баки для сортування для містян економічно невигідно.

Перший контейнер для пластикових пляшок Євген Собаченко встановив
у Криничках біля селищної ради

Тож приємною новиною для місцевих жителів стало оголошення Євгена Собаченка із Світлогірського про закупку вторинної сировини. Як виявилося, пан Євген дійсно вирішив покращити ситуацію із сміттям на території громади та нещодавно зареєструвався як фізична особа підприємець. Тепер він на постійній основі закуповує вторсировину та вироби із пластику різних категорій, а саме: ПЕТ пляшку різної форми та кольору, флакон побутовий з миючих засобів, каністри з побутової та автохімії і т. п; плівку харчову світлу, агроплівку світлу; лом відер, бочок та інших виробів з твердого пластику; алюмінієву (жерстяну) баночку і картон. В залежності від кількості пропонує самовивіз. Ціни договірні, наприклад, за пластикові пляшки можна отримати від 3 грн за кг.

Складське приміщення у Світлогірському Євгену надав керівник ФГ «Алігатор» Олександр Дорошенко, який також переймається проблемами із сміттям у громаді, тому всебічно підтримує проект підприємця і допомагає ще й технікою для збору сировини. Вдячний Євген і працівникам Криничанської селищної ради та селищному голові Юрію Балюку, які попередньо консультували його та допомогли реалізувати проект.

Як зауважує Є.Собаченко, набридло вже дивитися на купи сміття, хочеться якось покращити ситуацію. Тож віднедавна у центрі Криничок біля ресторану «D&D» з’явився контейнер для пластикових пляшок, який Євген виготовив самотужки (на знімку вгорі). До слова, він досить швидко наповнюється, навіть маленькі діти тепер окремо вкидають туди пляшки. Нині кипить робота над виготовленням ще кількох контейнерів. Один з них планують поставити по вулиці Шкільній біля кафе «Мандарин» та обирають локації для інших. До речі, сортувати за кольором, а також за видом пластик не потрібно, бо все це робиться у приймальному пункті за вас, а потім пресується за допомогою преса. Є у Євгена і однодумці. Це Сергій Лісовий та Руслан Остропович з Криничок, які допомагають підвозити матеріал своїми бусами.

Так відсортовують та пресують вторинну сировину на складі

На майбутнє Євген Собаченко планує розробляти проекти, щоб мати можливість подавати їх на гранти, аби на отримані кошти розширювати підприємство та не просто здавати сировину, а бути вже безпосередньо переробником. Зараз спілкується із старостами довколишніх старостатів, а також веде перемовини із власниками магазинів з приводу збору у них вторинної сировини. Запрошує до співпраці магазини та підприємства Кам’янского району. Усі подробиці можна дізнатися за телефонами 0686303509, 0932322414.

Ідею Євгена підтримують місцеві мешканці. Як зазначила Вікторія Троценко (яка тривалий час займалася питаннями екології під час роботи у Криничанській селищній раді), з таких місцевих жителів, як Євген, починалися кращі практики поводження з твердими побутовими відходами у країнах Європи. Зараз він облаштував пункт прийому. Потім зможе розставити баки і це спростить нам, пересічним споживачам, процедуру здачі. Непотрібний сьогодні пластик набуде нового життя — з нього будуть виготовлятися корисні побутові речі, якими ми з вами зможемо користуватися. В результаті отримаємо спільні вигоди, чисті населені пункти. Нам подякують наші діти.

Тож давайте підтримаємо ініціативу Євгена Собаченка і почнемо сортувати вже сьогодні. Головне — не викидати в загальний смітник, а складати окремо, а потім або зателефонувати Євгену, щоб приїхали і забрали, або завезти той мотлох самостійно на базу.

Наталя ДОЛГІХ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *